Oznaka preseka kod tackastih osolonaca.

Odgovori
igor1234
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Dec 20, 2013 12:28 pm

Oznaka preseka kod tackastih osolonaca.

Post od igor1234 »

Zdravo ReadImpex Team.

Ja nih zeleo predloziti, ako ste u mogucnost prosiriti opcije koje se odnose na to sta da se ispise kod oslonca u 2D.
U ovom trenutku omoguceno je samo informaciju o broju seta.
Moze li se ovde dadati opcija da korisnik izabere ispis preseka koji je dodat na tom setu.
Ovo bi moglo da se implementira i kod "info window".


Puno Pozdrava,
Kez
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 12:47 pm

Re: Oznaka preseka kod tackastih osolonaca.

Post od Kez »

Postovani kolega,

nema potrebe za tim. Tackasti oslonac predstavlja samo tacku u kojoj se oslanja drugi element, bez obzira na dimenzije istog.
Generalno, to je princip rada svih software-a koji se oslanjaju na mreze konacnih elemenata. Povrsinske elemente shvatite kao povrsinu bez debljine, linijske kao liniju-osu bez poprecnog presjeka, tako i tackaste oslonce samo tacku u cvoru MKE.

Drugim rijecima, nema potrebe davati opis presjeka tackastog elementa kad vam on nista ne znaci u proracunu, osim za generisanje konstrukcije-brze izvlacenje geometrije.

Pozdrav
igor1234
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Dec 20, 2013 12:28 pm

Re: Oznaka preseka kod tackastih osolonaca.

Post od igor1234 »

Postovani Kez,

Ja se slazem sa vama da oslonac kod MKE nema presek i isti nije uopste bitan.
Da objasnim detalnije:
U modulu 'Unos Podataka" kada se definise oslonac definisu se i podatci o preseku i materijalu.
Module "Obrade rezultata" i MKE su sasmim u redu.

Kao sto ste rekli presek tackastog oslonca se koristi za generisanje konstrukcije-brze izvlacenje geometrije.
Skoro 100% korisnika koriste opcije "brze izvlacenje geometrije". I bilo bi veoma korisno da pri "brze izvlacenje geometrije" da se olesni kontrola stubove koje bi se izvukle.

Ja mnogo retko koristim Tower (jednom u dve godine), tako da pri mojeg zadnjeg modela napravio sam neke greske pri modeliranju i hteo sam da podelim moje iskustvo.
Ako RadImpex ne zeli povratnu informaciku od korisnika, onda ja nemam nameru da u buduce ometam u njihov posao.

Pozdrav,
Igor
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Oznaka preseka kod tackastih osolonaca.

Post od b.milan »

Komanda "Kontrola setova" može se upotrebiti kako bi ste pre generisanja vertikalnih elemenata iskontrolisali da li ste postavili pravi poprecni presek.

Slika
U dijalogu za setove tačkastih oslonaca lako možete doći do podatka o tome koji set sadrži koji poprečni presek.

Nakon generisanja vertikalnih elemenata, kada se od tačkastih oslonaca izgenerišu stubovi, pored mogućnosti da se na crtežu ispisuje podatak o poprečnom preseku, kai i da se ta informacija prikazuje u informacijama o entitetima koje se prikazuju kada je kursor miša iznad entiteta, postoji još jedan način za kontrolu - a to je komanada "Kontrola setova"

Slika


Vaš predlog da se u skup informacije koje se prikazuju dinamički, kada je kursor miša iznad entiteta je zabeležen i najverovatnije će biti uveden u neki od sledećih Build-ova programa Tower 7.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori