3D render T7 32bit spor

Odgovori
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

3D render T7 32bit spor

Post od thenightrider »

Zanima me zašto je 3D render (pa čak i žičani model manjih modela) u Orbit modu spor, jako trza, ne ide glatko, model se trza za poluditi..Na T6 nikad nisam imao ovakav problem, tek sam nedavno instalirao T7-Što bi moglo biti problem. Računalo ne vjerujem da je problem..
Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 3D render T7 32bit spor

Post od b.milan »

Da li mozda radite sa nekim starim Build-om programa Tower 7 ?
Trenutni Build je 7219 i mozete ga preuzeti i instalirati.

Tower 6 nešto brže radi orbit od programa Tower 7 samo dok je aktivna komanda "Kontrola setova". Osim toga, brzina orbita bi trebalo da je jednaka ili brža na Tower-u 7.

U 32-bitnoj verziji programa Tower 7 postoji mogucnost da se prebaci sa DirectX-a 7 na 9 ili obrnuto.
Trenutno podesavanje se moze videti u meniju "Podesavanja->Funkcionalnost->Direct X" (Setup->Prilagodba->DirectX)
Kada promenite stanje, izadjite iz dijaloga na OK, pa izadjite iz programa i ponovo ga pokrenite.

Takođe, proverite da li program Tower 7 radi u nekom od Compatibility režima rada. Ako radi u Compatibility režmu onda je to razlog za sporiji orbit. Isključiti Compatibility.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Re: 3D render T7 32bit spor

Post od thenightrider »

Imam Win 8.1 x64 sa Directx 11 i dalje trza..U u meniju "Podesavanja->Funkcionalnost->Direct X" (Setup->Prilagodba->DirectX) je samo kvačica uz Directx 7, drugih opcija ni nema?
Može komentar?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: 3D render T7 32bit spor

Post od b.milan »

Uključena kvačica na DirectX7 označava da program radi sa DirectX7.
Isključite kvačicu, izađite iz dijaloga, izađite iz programa i ponovo pokrenite program. To bi trebalo da izazove da program radi sa DirectX 9.
Da li ima nekih promena ?
Koju graficku kartu imate ?
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Re: 3D render T7 32bit spor

Post od thenightrider »

Napravio sam kako ste rekli i sada je sve u redu, aktivan je DirectX 9 i render lijepo klizi.
Hvala lijepo!
LP
Odgovori