Propisi

Odgovori
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Propisi

Post od thenightrider »

Možete li mi navesti točne oznake propisa za projektiranje koje koristi Tower 7 (zanimaju me samo EUROCODOVI, i to EC2, EC3 i EC5),iz kojih su godina? Općenito, pratite li stanje s tehničkim propisima u Hrvatskoj i kako tu stojite? Dali imate negdje sam tekst istih vezano uz dimenzioniranje npr. betonskih konstrukcija koji bi se mogao pregledati? Hvala lijepa!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Propisi

Post od b.milan »

thenightrider wrote:Možete li mi navesti točne oznake propisa za projektiranje koje koristi Tower 7 (zanimaju me samo EUROCODOVI, i to EC2, EC3 i EC5),iz kojih su godina? Općenito, pratite li stanje s tehničkim propisima u Hrvatskoj i kako tu stojite? Dali imate negdje sam tekst istih vezano uz dimenzioniranje npr. betonskih konstrukcija koji bi se mogao pregledati? Hvala lijepa!
Eurocode 2 EN 1992-1-1 iz 2004 godine
Eurocode 3 EN 1993-1-1 iz 2005 godine
Eurocode 4 EN 1995-1-1 iz 2004 godine

Za praćenje lokalnih propisa zaduženi su lokalni distributeri - oni nama ukazuju na eventualne izmene u propisima i obezbeđuju tehničku dokumentaciju na osnovu koje mi pravimo izmene u našem programu.

Za program Tower 5 smo imali dokument koji se odnosio na dimenzionisanje betonskih konstrukcija ali taj dokument nismo dalje obnavljali i menjali kako smo menjali program. Deo tog dokumenta koji objašnjava principe rada programa još uvek je aktuelan ali deo koji se odnosi na konkretnu implementaciju propisa nije ažuran i najverovatnije ne odražava ono što program radi. Dakle, odgovor na Vaše pitanje o tekstu uz dimenzionisanje je - "donekle". (evo linka do tog dokumenta: http://www.radimpex.rs/downloads/tower5 ... betona.exe )
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori