Hoće li BIM biti integriran u buduće verzije Towera?

Odgovori
Tarnik
Postovi: 13
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 8:47 am
Lokacija: Zagreb, Hrvatska

Hoće li BIM biti integriran u buduće verzije Towera?

Post od Tarnik »

Poštovani kolega,
Obzirom da je BIM (Building information modeling) standard u drugih 3D paketa za analizu i statičko modeliranje, jeste li razmišljali o integriranju u Tower BIM izlazni modul? Obzirom da već imate izlaz u dxf, vjerujem da BIM nije daleko.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2150
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hoće li BIM biti integriran u buduće verzije Towera?

Post od b.milan »

Ne verujem. Program Tower ce se jos dugo vremena razvijati u pravcu univerzalnog, intuitivnog, visenamenskog i prilagodljivog alata za projektovanje konstrukcija sto je u suprotnosti sa datim modelom koji nudi BIM a to je - tipizacija.

Filozofija BM-a je da se na racun ogranicenja mogucnosti i slobode pri projektovanju, uvodi automatizacija protoka, obrade i razmene informacija.

Mi vec imamo odredjene elemente BIM-a ugradjene u program a to je IFC jednosmerna veza. Nasa iskustva a i iskustva korisnika sa BIM-om ne govore nam da ce to postati jedini nacin za projektovanje.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Tarnik
Postovi: 13
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 8:47 am
Lokacija: Zagreb, Hrvatska

Re: Hoće li BIM biti integriran u buduće verzije Towera?

Post od Tarnik »

Poštovani kolega Milane,
To ste mi govorili i za više jezgrene procesore prije koju godinu, zar ne? I za integrirane 64 bitne solvere.
Evo, samo sam pitao jer me kolege iz europe i azije traže projektiranje s 3D modelima u kojima se odmah vide prodori instalacija , a i lakša je razmjena informacija i usklađivanje između ostalih projektanata.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2150
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Hoće li BIM biti integriran u buduće verzije Towera?

Post od b.milan »

Tarnik wrote:Poštovani kolega Milane,
To ste mi govorili i za više jezgrene procesore prije koju godinu, zar ne? I za integrirane 64 bitne solvere.
Evo, samo sam pitao jer me kolege iz europe i azije traže projektiranje s 3D modelima u kojima se odmah vide prodori instalacija , a i lakša je razmjena informacija i usklađivanje između ostalih projektanata.
Nazalost, ne mogu se setiti sta sam Vam govorio u vezi visejezgarnih procesora i u vezi 64 bitnih solvera pa Vam ne mogu odgovoriti na taj deo Vaseg posta. Bio bih Vam zahvalan kada bi ste me podsetili.

Sto se tice drugog dela, mislim da je normalno da "svako vuce vodu na svoju vodenicu", tj. oni koji rade sa nekim drugim programom zele da i Vi radite u tom istom programu, jer ce njima tako biti lakse. Da li ste Vi vec radili sa takvim programom ?
Sa druge strane, postoje programi koji kostaju par hiljada eura i postoje programi koji kostaju par desetina hiljada eura. Uvek ce postojati kupci i za jedno i za drugo. Mi nastojimo da budemo optimalni, realni i efikasni.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori