predlog za tower7

Odgovori
Kez
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 12:47 pm

predlog za tower7

Post od Kez »

Postovane kolege iz radimpexa,

da li je moguce da se u nekom od sledecih verzija implementira opcija u dimenzionisanju AB elemenata koja ce davati opomenu ukoliko je u nekom elementu prekoracen max napon smicanja (po bab-u 5*tauR)? mislim da bi dosta koristilo,pogotovo pri dimenzionisanju kratkih seizmickih platana....

takodje da li postoji mogucnost da se za grede implementira slicna opcija koja ce davati napomene ukoliko je potrebno dvojno armiranje(po babu k=1.719)?

hvala unaprijed,

pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: predlog za tower7

Post od b.milan »

Prilikom dimenzionisanja, ukoliko dodje do prekoracenja max napona smicanja, stapovi se vec obelezavaju crvenom bojom.

Program Tower ne razdvaja dvojno od jednostrukog ili cetvorostrukog armiranja. Algoritam opsteg dimenzionisanja odredjuje minimalnu (optimalnu) kolicinu armature rasporedjene u betonskom preseku po optimalnom ili korisnicki definisanom rasporedu, dovoljne da primi uticaje iz svih kombinacija opterecenja.
Dakle, neki put je postojanje "dvojnog" armiranja posledica izbora nacina armiranja, neki put je posledica raznovrsnosti kombinacija opterecenja i npr. alternativnosti momenata savijanja, a samo u nekim slucajevima se radi bas o "dvojnom" armiranju u smislu onoga sto ste pitali - kada se ukaze potreba za armaturom u pritisnutoj zoni.
Samim time, vas zahtev se odnosi samo na jedan specijalan i ogranicen slucaj koji program niti moze niti treba da izdvoji kao poseban.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Kez
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 12:47 pm

Re: predlog za tower7

Post od Kez »

Ok,

samo u slucaju povrsinskih elemenata kolko ja znam nema nikakve opomene ukoliko je prekoracen max tau napon a koristilo bi.pri tome mislim na dimenzionisanje seizmickih zidova i tau napon pri membranskom dejstvu, a takodje u nekim slucajevima kada imamo kratke grede koje je po meni pravilnije modelirati povrsinskim elementom a ne linijskim jer ne zadovoljavaju uslove pod kojima vazi teorija grede...

Naravno da je na inzenjeru da sam provjeri i ocjeni iz kolicine potrebne smicuce armature da napon moze biti prekoracen ali bi bilo od koristi kada bi se mogla implementirati i napomena u samom prozoru za dimenzionisanje....

Cisto kao ideja,ako moze da se implementira...

Pozdrav!
nazgul
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Avg 11, 2008 1:38 pm

Re: predlog za tower7

Post od nazgul »

Jako korisna opcija bi bila ukljucivanje/iskljucivanje vidljivosti linijskih i povrsinskih elemenata, pa i linija, po setovima.

Ne znam da li je ovako nesto vec implementirano u Tower 7, pa se unapred izvinjavam.

Tower 6 User
:)
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: predlog za tower7

Post od b.milan »

nazgul wrote:Jako korisna opcija bi bila ukljucivanje/iskljucivanje vidljivosti linijskih i povrsinskih elemenata, pa i linija, po setovima.

Ne znam da li je ovako nesto vec implementirano u Tower 7, pa se unapred izvinjavam.

Tower 6 User
:)
Predlog je interesantan pa cemo ga prouciti. Zahvaljujemo se.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori