Otvaranje Tower 7 datoteke s programom Tower 6

Odgovori
zoran_gr
Postovi: 19
Pridružio se: Pon Apr 19, 2010 8:42 am
Lokacija: Novo mesto

Otvaranje Tower 7 datoteke s programom Tower 6

Post od zoran_gr »

Dobar dan svima!

Imam jedno pitanje u vezi otvaranje novih datoteka sa starijom verzijom programa. Budući da smo relativno malena firma sudjelujemo sa još par vanjskih suradnika, jedan od njih je nedavno nabavio Tower 7 (sve pohvale za nadgradnjo na 7icu), a mi u firmi još uvjek imamo Tower 6. Vanjski suradnici nam obično izračunaju statiku, armaturne nacrte po toj statici sami crtamo. Jako dobro dođe mogućnost otvaranja datoteke u Toweru, PDF dokumenti - izvoz iz Towera ponekad nije dovoljno čitljiv za izradu armaturnih nacrta..

Postavlja se pitanje, postoji li mogućnost pohrane (save as) podataka u Toweru 7 a da bi isti bili čitljivi sa starijom (Tower 6) verzjom programa. (Neki program Tower Reader predpostavljam da ne postoji)

Puno pozdrava svima, lijepe predstojeće praznike i puno uspjeha u poslu!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Otvaranje Tower 7 datoteke s programom Tower 6

Post od b.milan »

O ovom zahtevu bilo je reci vise puta na ovom forumu. Zahtev jeste razumljiv i jeste logican ali je tehnicki neizvodljiv.
Naime, u toku razvoja programa mi uvodimo dodatne podatke i menjamo postojecu strukturu podataka. Neki entiteti u Tower-u 7 imaju potpuno novu funkcionalnost koja ne postoji u Tower-u 6 a tu novu funkcionalnost i novu strukturu nismo ni mogli pretpostaviti pre nekoliko godina, kada smo radili na Tower-u 6.

Neki drugi programi, a pre svega mislim na AutoCAD imaju mogucnost snimanja u prethodne verzije, ali moram objasniti da struktura podataka u AutoCAD-u za ogromnu vecinu crtackih entiteta nije promenjena vise od deset-dvanaest godina i da je to razlog sto je snimanje unazad moguce.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
zoran_gr
Postovi: 19
Pridružio se: Pon Apr 19, 2010 8:42 am
Lokacija: Novo mesto

Re: Otvaranje Tower 7 datoteke s programom Tower 6

Post od zoran_gr »

Hvala za odgovor i objašnjenje..

Znači, ajmo svi na tower 7! :-) U potpunosti razumijem komplikacije programiranja, svakako je dobro (neophodno) ić u korak s vremenom, kako vi koji stvarate programe tako i mi koji ih koristimo.

Hvala još jednom, pozdrav!
Odgovori