Besplatne akademske (nekomercijalne) licence programa

Ovaj podforum će služiti za razna obaveštenja i objavljivanje novosti iz Radimpex-a
Odgovori
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Besplatne akademske (nekomercijalne) licence programa

Post od b.milan »

Počev od novembra 2015. uspostavili smo novi sistem za izdavanje besplatnih, nekomercijalnih, vremenski ograničenih licenci naših programa Tower, ArmCAD i Metal Studio.

Studentima završne godine građevinskih fakulteta u regionu, za izradu diplomskog, sinteznog ili master rada omogućićemo korišćenje punih (funkcionalno neograničenih) verzija naših programa u vremenski ograničenom trajanju (ne kraćem od tri meseca).

Licenciranje se odvija preko Radimpex-ovog servera sa licencama, pa je neophodan uslov da računar na kojem se izvršavaju programi ima stalnu vezu sa internetom.
Drugi uslov je da se programi mogu izvršavati samo na jednom računaru - računaru za kojeg je izdata licenca.
Treći uslov je da se programi ne smeju koristiti u komercijalne svrhe.

Način izdavanja ovih licenci je jednostavan. Potrebno je na našu e-mail adresu info@radimpex.rs poslati zahtev a mi ćemo poslati tehničko uputstvo kako da se to ostvari.

Što se tiče tehničkih uslova internet konekcije - jedino je važno je da je internet veza stabilna. Brzina i protok su praktično nebitni jer je količina informcija koje se prenose minimalna. Uspešno smo testirali rad i sa DialUp konekcijom od 33.6 kb/s)
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
milanovicnp
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Apr 11, 2017 3:45 pm

Re: Besplatne akademske (nekomercijalne) licence programa

Post od milanovicnp »

Poštovani Milane,
hteo bih da Vas pitam kako je moguće da Vaši programi budu sastavni deo
građevinskog departmana Univerziteta u Novom Pazaru. Da li za takve slučajeve vi dajete
kakav popust. Mi bismo uveli obaveznu obuku za korišćenje Vaših programa u mrežnim verzijama
za više računara.
Takođe bi se dogovorili da se izvrši prezentacija na Univerzitetu za sve studente građevinskog i arhitektonskog odseka.
Srdačan pozdrav.
Doc dr Milivoje Milanović, dipl.inž.građ., predavač na Departmanima za Arhitekturu i Građevinarstvo Državnog univerziteta u Novom Pazaru.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Besplatne akademske (nekomercijalne) licence programa

Post od b.milan »

Poštovani g. Milanoviću,

Odmah posle praznika ću preneti Vaše pismo vlasniku Radimpexa g. Nebojši Milanoviću pa ćemo Vam odgovoriti u najkraćem roku.
Ono što znam sigurno je da ćemo bez ikakve naknade ili bilo kakve Vaše obaveze ili usluge prema nama, svakom studentu Vašeg fakulteta omogućiti besplatno korišćenje naših programa za potrebe izrade sintreznog, diplomskog ili master rada. Sve što je potrebno da studenti urade je da nam pošalju zahtev na naš email info@radimpex.rs i mi ćemo ih uputiti u dalju proceduru.

Sa željom da razvijemo dublju i obostrano korisnu i uspešnu saradnju, srdačno Vas pozdravljam.
Milan Blagojević
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori