Najava programa za crtanje metalnih konstrukcija

Odgovori
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Najava programa za crtanje metalnih konstrukcija

Post od b.milan »

Veliko mi je zadovoljstvo da iskoristimo ovaj forum i da po prvi put objavimo informacije o našem novom programu na kojem punim intenzietom radimo već godinu dana.

Program je namenjen crtanju metalnih konstrukcija, radiće pod AutoCAD-om (za sada). Ime programa je Metal Studio. Očekujemo da će program biti gotov krajem aprila ili početkom maja 2010. godine.


Malo detaljnije informacije o karakteristikama i nacinu funkcionisanja programa možete videti na sledecem mestu:
http://www.radimpex.rs/about.php?lang=sr&id=4


Galerija (prvih) slika koje prikazuju program "u akciji" možete videti ovde:
http://www.radimpex.rs/gallery.php?id=4&lang=sr

kako vreme odmiče, imaćemo sve više i više informacija i materijala o programu Metal Studio.

Program je još u fazi razvoja i bićemo zahvalni za sve predloge i sugestije koje uputite.

Srdačan pozdrav od Radimpex tima.
Last edited by b.milan on Pon Maj 24, 2010 3:08 pm, edited 1 time in total.
SENAD
Postovi: 26
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 1:04 am

Post od SENAD »

Pozdrav.
Ovo je za svaku pohvalu.
Iskreno se veselim :D ovom novom programu.
Imam 2 pitanja:
- :?: kada se može očekivati neka demo verzija(na kojoj bi se "igrali",i na taj način davali svoje prve sugestije)
- :?: kolika bi bila orjentaciona cijena programa.


Još jedan pozdrav Radimpex timu
hixxos
Postovi: 24
Pridružio se: Sre Maj 27, 2009 4:05 pm

Post od hixxos »

Nadam se da neće biti skup kao Armcad. Pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Hvala na lepim recima.

Mi ovih dana nameravamo da prvu verziju programa damo na uvid jednoj maloj grupi ljudi, kako bi dobili njihove prve utiske i primedbe. To su ljudi sa kojima smo se konsultovali dok smo pravili program, ali koji jos uvek nisu videli program (ustvari, jos niko van Radimpex-a nije video program). Jos uvek je to nezaokruzena celina a i nedostaje (makar i najosnovnije) uputstvo za upotrebu.

Mi ocekujemo da cemo demo verziju programa imati spremnu pred sajam (april 2010).

Vec godinama je nas sisem rada takav da se program razvija fazno i da vremenom dodajemo novu i novu funkcionalnost. Tako ce biti i ovaj put sa ovim programom. U planu su nam "wizard"-i za razne karakteristicne sklopove, veze i detalje. Takodje, u planu nam je i uvodjenje proracuna nosivoti veza ali i jos veliki broj drugih manjih i vecih funkcija.

Cena programa jos uvek nije odredjena, jos je rano za to.
blazablaza
Postovi: 3
Pridružio se: Ned Jan 10, 2010 9:33 am

Metal Studio

Post od blazablaza »

Jos jedan u nizu od exstra programa od Radimpex-a.

Jedva cekam da bude gotova demo verzija za "igranje"


Koliko sam upoznat i Autodesk ima nesto slicno tipa
Autocad Structural Detailing 2010 ,
igor
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Jan 20, 2010 8:17 am

Post od igor »

Jedna primedba - za program je potrebno imati AutoCAD, što znači da smo mi koji koristimo bilo koji drugi CAD baziran na IntelliCAD platformi opet ostavljeni u zapećku.

OK mi je bilo objašnjenje kako je veliki problem prilagoditi ArmCAD za IntelliCAD platformu, pošto bi se morao pisati od nule, ali Metal Studio je nov program koji je, barem pretpostavljam, mogao biti napisan za IntelliCAD (bilo da je u pitanju neki brics, proge ili zw) - ovako se od nas kojima bi Metal Studio bio interesantan/potreban traži da kupimo AutoCAD (2007, 2008 ili 2009 - nema 2010-ke) što znači 2500-3000 € za CAD + Metal Studio.

Sa druge strane, bilo bi interesantno da uslovite da pri kupovini ArmCAD-a i MS-a kupac mora da Vam dostavi potvrdu o posedovanju originalnog AutoCAD-a (ne LT varijante). Mislim da bi Vam prodaja bila manja nego što bi bila da ste pravili intelliCAD varijantu.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Mi cinimo sve sto mozemo da ArmCAD prebacimo na jeftiniju CAD platformu (takozvana "CAD alternativa"). Taj posao traje gotovo tri godine, i pri kraju je.

Sto se tice Metal Studija situacija je malo nepovoljnija zato sto se Metal Studio u svom radu veoma mnogo oslanja na par komponenti AutoCAD-a - jedna je HLR (Hidden Line Removal) API a druga je Solid Modeler. Te komponente u "CAD alternativama" jos uvek nisu implementirane
a mozemo sa sigurnoscu reci da ce put do njihove realizacije biti dugacak. Bez tih komponenti Metal Studio ne bi imao smisla.


Takodje, treba obratiti paznju da nisu sve "CAD alternative" jednake medju sobom. Neke od njih su napustile IntelliCAD platformu i krenuli u samostalni razvoj, nacinivsi ogromne korake u dostizanju pune kompatibilnosti. Sa druge strane, vecina proizvodjaca "CAD alternativa" ne radi nista po tom pitanju i jdnostavno ceka da im program samo-od -sebe postane kompatibilan u smislu da moze da izvrsava aplikacije koje rade pod AutoCAD-om.
To naravno nikada nece da se desi - jer i AutoCAD preduzima "kontra mere" - u verziji 2010 je napravljen ogroman broj izmena u njihovom programskom okruzenju cime su prakticno veoma otezali (i skoro potpuno sprecili) mogucnost da se programski kod aplikacija pisanih za AutoCAD prenosi na neku drugu "CAD alternativu". Ovo i nama pravi velike probleme, i zbog toga kasni implementacija ArmCAD-a za AutoCAD 2010.
Sa druge strane, bilo bi interesantno da uslovite da pri kupovini ArmCAD-a i MS-a kupac mora da Vam dostavi potvrdu o posedovanju originalnog AutoCAD-a (ne LT varijante). Mislim da bi Vam prodaja bila manja nego što bi bila da ste pravili intelliCAD varijantu.
Interesantno ? :D
Sta mi imamo sa neovlascenim koriscenjem AutoCAD-a u svetu? Ako to ne moze da resi ni FBI ni CIA ni BIA ni KGB, zasto bi mi trebali na svojim ledjima nosimo teret piratizovanja AutoCAD-a ?
Mislim da bi trebali postaviti pitanje AutoDesk-u - zasto se njihovi programi tako lako razbijaju i zasto nova verzija AutoCAD-a izlazi 15.marta a "razbijenu" verziju mozete naci na internetu vec u zoru 16.marta :D



Postoji razlog zasto je to tako vec godinama, iz verzije u verziju. :wink:
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

b.milan wrote: Mislim da bi trebali postaviti pitanje AutoDesk-u - zasto se njihovi programi tako lako razbijaju i zasto nova verzija AutoCAD-a izlazi 15.marta a "razbijenu" verziju mozete naci na internetu vec u zoru 16.marta :D
Mislim da popularnost ima svoju cenu. Sto je program popularniji i ima siroku primenu to se brze razbija, bilo koju zastitu da primenite. Autocad ne primenjuje Hard Lock, jer zna da ni to ne bi pomoglo. Cim izadje nova verzija pristupa se razbijanju. Zasto se moze naci razbijena verzija Nemetschek Allpan-a koji je dodatno zasticen i hardlockom? I za to postoji nacin. Nemoguca je potpuna zastita protiv piraterije sve dok ima traznje za prozivodom.

Pitanje je samo kad neki program dostigne popularnost tolki da bude interesantan za razbijanje.

Inace mozemo da pitamo i Billy-ja G.: zasto vec na dan pojave bilo razbijene varijante Win7.
Pedja L.
Postovi: 27
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 2:19 pm
Lokacija: Beograd

Post od Pedja L. »

Mislim da popularnost ima svoju cenu. Sto je program popularniji i ima siroku primenu to se brze razbija, bilo koju zastitu da primenite. Autocad ne primenjuje Hard Lock, jer zna da ni to ne bi pomoglo. Cim izadje nova verzija pristupa se razbijanju. Zasto se moze naci razbijena verzija Nemetschek Allpan-a koji je dodatno zasticen i hardlockom? I za to postoji nacin. Nemoguca je potpuna zastita protiv piraterije sve dok ima traznje za prozivodom.

Pitanje je samo kad neki program dostigne popularnost tolki da bude interesantan za razbijanje.

Samo kratak komentar za kolegu Astrodom-a, da ne širimo temu o legalnosti--- Autodesk-ov softver može lako da se krekuje jer oni i ne žele da ga zaštite...Da nije tako, vi biste mozda koristili npr. Bentley Microstation ili slicne programe...Nijedna ozbiljna firma u normalnoj zemlji nece koristiti krekovan softver, ali ce sigurno kupiti najzastupljeniji,tj. onaj koji zaposleni i klijenti najbolje poznaju. Vrednost softvera se meri po broju korisnika, bez obzira da li su legalni ili ne.
Isto važi i za Radimpex,da postoji zakon koji bi sprecavao projektovanje na ne-licenciranom softveru verujem da bi im bilo svejedno da li crack za Tower postoji ili ne. Doduse , kod nas i da postoji zakon pitanje je da li bi se postovao, ali to je vec druga prica.
poz
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Pedja L. wrote:Nijedna ozbiljna firma u normalnoj zemlji nece koristiti krekovan softver, ali ce sigurno kupiti najzastupljeniji,tj. onaj koji zaposleni i klijenti najbolje poznaju. Vrednost softvera se meri po broju korisnika, bez obzira da li su legalni ili ne.
Isto važi i za Radimpex,da postoji zakon koji bi sprecavao projektovanje na ne-licenciranom softveru verujem da bi im bilo svejedno da li crack za Tower postoji ili ne. Doduse , kod nas i da postoji zakon pitanje je da li bi se postovao, ali to je vec druga prica.
poz
Ogromnu sumu smo investirali u legalni softver u nasoj firmi, koji po jednoj radnoj stanici ima vrednost vise hiljada eurpopskih novcanica. Imamo i sertifikata od proizvodjaca programa da smo legalni korisnici programa (MS Windows, Office, Autocad, Radimpex, Antivirus program itd). Te sertifikate mogli bi da koristimo kod davanja ponuda ali na zalost u nasoj zemlji ni kod jabnih nabavki na tenderima nije navedena stavka da projektant/izvodjac mora da ima legalne programe. Ako prilozimo sertifikate, svi samo klimaju glavom, potapskaju nas po ramenima ali nista ne preduzimaju. Situacija je takva i ne mozemo nista.

Ovim smo se jako udaljili od teme, ali nekako je tako doslo.

Pozdrav!
zuta osa
Postovi: 2
Pridružio se: Pet Feb 19, 2010 12:40 pm

Post od zuta osa »

Pozdravljam izbacivanje novog programa kojim bi se zaokruzila celina Radimpex-ovog softvera i na taj nacin se i nama korisnicima omogucilo da uz njihove programe imamo jedno kompletno softversko resenje za svakodnevni rad!!!

Takodje , ne znam kakva su iskustva drugih, ali govoreci o ceni, moje je misljenje da je Radimpex uvek imao povoljne ponude i akcije za sve zaintersovane korisnike, tako da verujem da ce i cena ovog novog programa biti povoljnija u odnosu na druge programe istog tipa. Naravno ocekujem i da funkcionalnost istog bude na zavidnom nivou!

A sto se tice legalnosti softvera, potpuno se zalazem da se ista na neki nacin uvede kao obavezna, sto iz razloga poslovne jednakosti, kod konkurisanja za posao, to iz razloga neke vrste sigurnosti pravilnog rada i funkcionisanja softvera!

U mojoj firmi svi su programi legalni, ali jednostavno , kao sto je astrodome i rekao za svoju firmu, mi od toga nemamo nikakvu korist, cak suprotno, imamo podsmehe jer "nismo normalni da dajemo tolike pare, kad ima za dzabe"?!?!?

jos jednom pozdravljam novi program i samo jedno pitanje: da li imate podatak u kojim ce se terminima raditi prezentacija Metal studia , za vreme trajanja sajma?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Hvala na lepim recima - evo posle godinu i po dana mozemo da kazemo da smo program doveli do faze kada moze da ugleda svetlost dana.

Sto se tice cene programa verujem da ce biti prihvatljiva i da je dobro odmerena. U prvoj fazi program Metal Studio prodavacemo po promotivnoj ceni. Taj period ce trajati otprilike dva do tri meseca, i za to vreme program bi trebao da "prelezi decije bolesti" ali i da se kompletira.
Promotivnom cenom zelimo da privucemo korisnike ali i da ih odobrovoljimo za saradnju.

Ovo je nas prvi program koji se bavi crtanjem metalnih konstrukcija, do sada nismo imali iskustva u tome, pa je logicno da nam je potrebna siroka baza iz koje bi crpeli informacije i usavrsavali se.

A sto se tice prezentacija programa za vreme sajma, mi cemo stalno vrsiti prezentacije, pa kad dodjete dobro ste dosli.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
SENAD
Postovi: 26
Pridružio se: Pon Okt 16, 2006 1:04 am

Post od SENAD »

Eto dobismo uputstvo,još samo da dođe program(šala) :D .
Stvarno kada možemo oćekivati demo verziju.Iz uputstva se dosta toga vidi ali dok se ne proba ,nije to to.Pozdrav Radimpex timu.
Odgovori