Metal studio_sklopovi_radionicki crtez

Odgovori
Fico10
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:09 pm

Metal studio_sklopovi_radionicki crtez

Post od Fico10 »

Pozdravljeni,
Pišem u vezi metal studia zanima me da li je povezana količina pozicije koju pišemo u meniju ''Pozicije sklopova'' (te kasnije u izvještaju) te kod izrade ''radionički crtež'' ?

Primjer: stup: pozicija 1 (HEA 100) imamo 2 kom., i to se ponovi 14 puta . Konačna količina HEA 100 iznosi 28 kom.

U meniju ''Pozicije sklopova'' označim u koloni ''Količina'' da imam ''14''. A u nacrtu imamo samo 2 kom HEA 100 nacrtana.

Kasnije kada je potrebna izrada ''radionički crtež'', nas pita za ''Opis'', u opisu želimo da se vidi konačna količina koliko imamo komada određene pozicije.

ako se vratim na primer, želimo da piše ''HEA 100, 28 kom.'' ali u praksi trenutno meni to ne radi, kod HEA 100 mi piše samo 2 kom. jer je toliko HEA 100 nacrtanih u nacrtu. S time da u izvještaju je točna količina, znači tamo pise 28 kom samo u radioničkim nacrtima mi nije točna količina.

Zanima me da li postoji u postavkama negdje da se to promijeni i da onda ispisuje pravu količinu?

Hvala, Lp.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Metal studio_sklopovi_radionicki crtez

Post od b.milan »

Da, u pravu ste. U radioničkom crtežu, u prikazu broja komada ne uzima u obzir broj pozicija sklopova.
To je očigledno greška. Ispravićemo je u prvom narednom Build-u.
Hvala što ste nam ukazali na ovaj problem.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Fico10
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 2:09 pm

Re: Metal studio_sklopovi_radionicki crtez

Post od Fico10 »

Zahvaljujem se na odgovoru.
LP.
Odgovori