Lim proizvoljnog oblika

Odgovori
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Lim proizvoljnog oblika

Post od DaniloS »

Koristim demo verziju i zanima me mogućnost formiranja lima proizvoljne geometrije u ravni koja nije XY ravan. Mogu da nacrtam bilo kakav lim u osnovnoj (XY) ravni ali ne mogu da ga zarotiram ni sa 3D mirior opcijom. Mislim da bi bilo zgodno da u opciji "oblikovanje lima" imamo više mogućnosti za oblikovanje-recimo isjecanje pravougaonog segmenta kod pravougaonog lima.
Zapravo treba da nacrtam lim L oblika u ZX i ZY ravnima i ne polazi mi za rukom :( ...Da li je 3D miror jedno od ograničenja demo verzije? Ili da li postoji opcija kojom dva pravougaona lima sa zajedničkom ivicom spajam u jedan (tako bih dobio L oblik)- nešto kao spajanje kontura mreža kod ArmCAD-a?
Pokušao sam sa opcijom "promjena pozicije" i proizvoljnom(pravougaonom) limu u ravni koja sadrži Z osu pokušao zadati unaprijed formiranu poziciju u XY ravni (lim L blika) u nadi da će ovaj poprimiti geometriju lima u koji želim da ga promjenim, ali tu se tek nešto čudno dešava i ne dobijem, naravno, ono što mi treba :)...Da li je i to vezano za ograničenja demo verzije i kako je moguće riješiti ovaj problem?
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Lim proizvoljnog oblika

Post od DaniloS »

Lažna uzbuna, 3D miror je ipak uspio! Mada i navedeni prijedlozi nisu loši.
Odgovori