MS i ACA 2011

Odgovori
svaba
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 7:37 am
Lokacija: Beograd

MS i ACA 2011

Post od svaba »

Uocio sam problem koji se javlja u AutoCAD Arh 2011 na W7 sistemu. Imao sam instalisan Metal Studio na ACA 2011 64x pa sam ga skinuo jer mi je usporavao rad u standardnom AutoCAD-u ! Pri prelazu iz crteza u crtez ima neugodnu zadrsku ca i do minuta !!!
Instalisao sam MS na AutoCAD 2009 ... No i pored toga i sada imam problema kad radim u AutoCAD 2011 - u sledecem;
Dok god radim sa standardnim crtezima nema problema u prelazu iz crteza u crtez. Onog momenta kad otvorim neki crtez koji ima elemente MS - pocinje smetnja u radu ACA 2011 ! Pri prelazu ic crteza u crtez postoji nekui zastoj (kao da program uvek nesto spusta na disk) i zastoj potraje i do minuta !!!
Molim Milana da ispita slucaj a meni jos ostaje da proverim da li se isto desava u standardnom AutoCAD 2009 kad otvara crteze sa elementima MS !!!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2140
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: MS i ACA 2011

Post od b.milan »

Da li je mozda za Metal Studio postavljen (ukljucen) check-box "Run this program in compatibility mode for" ?
Ako je taj "Compatibility mode" check box ukljucen onda AutoCAD radi katastrofalno sporo.
Metal Studio za svoj rad ne zahteva postavljanje bilo kakvog Compatibility mode-a.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
svaba
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Avg 17, 2010 7:37 am
Lokacija: Beograd

Re: MS i ACA 2011

Post od svaba »

Malim eksperimentisanjem sam dosao do rezultata koji valja !!!
MS instalisan na AutoCAD 2009 sam stavio u Compatibility mode za Windows 7 - koji je sistem OS kod mene na MacBookPro !
AutoCAD 2011 ACA je ostao bez Combatibilty mode (none) i sda sve radi OK . ACA 2011 ne stopuje i ne davi a MS radi odlicno !!!
Odgovori