Antenski stubovi i dalekovodi

Odgovori
godzilas
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Apr 12, 2010 8:02 am

Antenski stubovi i dalekovodi

Post od godzilas »

Firma u kojoj radim, bavi između ostalog projektovanjem, proizvodnjom i montažom rešetkastih nosača, u prvom redu antenskih stubova i dalekovoda. Interesuje me koliko je metal studio pogodan za razrađivanje ovakve vrste konstrukcija.

1.Potrebno nam je da program ima automatizovanu specifikaciju materijala, limova vijaka sa potrebnim težina kao i površinama potrebnim za cinčanje i farbanje.

2. Vrlo često se susrećeno sa savijenim čvornim limovima koji se vezuju sa pojasnim štapovima i štapovima ispune u 2 ili 3 ravni (antenski stub ili npr.dalekovod). U kojoj mjeri je to moguće?

3. Da li je moguće projektovanje cijelog modela u 3D u okruženju autocad-a, pa da se onda iz modela vade podaci potrebni za crteže priozvodnju(Npr po uzoru na Tekla structures) ili samo tzv "ravansko crtanje dijelova, u ovom slučaju Antenskog stuba?


Molio bih administratore i nadležne da mi odgovore konkretno.

U prilogu sam stvaio primjer jednog spoja antenskog stuba sa savijenim limom da bih pojasnio pod 2.

[img]
http://imageshack.us/photo/my-images/252/skicemodel.jpg[/img]


Hvala unaprijed. Mladen
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Antenski stubovi i dalekovodi

Post od b.milan »

1) Dosta informacija u vezi vaših pitanja sadržano je u opisu funkcionisanja programa Metal Studio - na našem sajtu (http://www.radimpex.rs/about.php?lang=sr&id=4)

2) Ovako nesto može (nije baš apsolutno trivijalno jer se moraju korisiti dve operacije)

3) Ako želite da modelirate ceo 3D model a onda na osnovu toga da pravite crteže - onda Metal Studio nije program sa kojim ćete to najlakše raditi (ne kažem da Metal Studio to ne može ali, za takav način rada postoje bolje opremljeni programi).

Ako 3D crtanje nije problem, onda bi se trebalo odlučiti za programe kojima je 3D crtanje jedini način rada i koji su se specijalizovali za to.

Mežutim, ako 3D crtanje jeste problem onda pereostaje da se opredelite za 2D crtanju sa dodatkom elemenata 3D modeliranja, sa kojima se dobija treca dimenzija - tu se Metal Studio pokazuje kao upotrebljiviji i brži alat.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori