INSTALACIJA METAL STUDIA 1314

Odgovori
mladen
Postovi: 24
Pridružio se: Uto Maj 13, 2008 8:52 am

INSTALACIJA METAL STUDIA 1314

Post od mladen »

Pri serverskoj instalaciji ove verzije javlja nam grešku kod instalacije HASP :

FAILED TO INSTALL DRIVER: (ERROR 19)

Pa ako netko ima rješenje da nam javi ili je potrebno ponovno instalirati HASP (ključ je zajednički za Tower, Armcad i Metal Studio).
Pri instalaciji na server ranije verzije Metal studia nije bilo problema.

Pozdrav.
statik
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:30 pm

Re: INSTALACIJA METAL STUDIA 1314

Post od statik »

Ako je to tako, mi cemo sacekati na odgovor pa cemo tek posle toga instalisati novi build posto takodje imamo zajednicki kljuc za METAL i TOWER.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: INSTALACIJA METAL STUDIA 1314

Post od b.milan »

Postoji 48 kodova gresaka koje procedura za instalaciju Hasp drajvera moze vratiti. :(

Ovo je jedan od njih:
HASPDS_ERR_HSSERVER_RUNNING = 19, /* Running HASP License Manager detected. Stop service */

Ovo se desava kada na racunaru na kojem se instaliraju drajveri radi Licence Manager a procedura za instalaciju drajvera ne moze da ga iskljuci automatski. Potrebno je prvo zaustaviti servis "Sentinel Hasp Licence Manager" pa nakon toga ce se moci izvrsiti instalacija drajvera a i samog programa.
Kada se zavrsi serverska instalacija, potrebno je ponovo uljuciti servis "Sentinel Hasp Licence Manager".

Ukljucivanje i iskljucivanje servisa se vrsi na sledeci nacin:

1) Start->Run i u polju unsete services.msc i kliknete na OK
2) otvorice se prozor sa listom svih servisa - pronadjite servis sa imenom Sentinel Hasp Licence Manager . Ako ne mozete naci ovaj servis onda ga potrazite pod imenom "Hasp Licence Manager" (starije verzije su se ovako zvale).
3) U polju "Status" ce pisati "Started" - ako je servis aktivan. Desnim klikom misa otvorice se padajuci meni u kojem izaberite "Stop" kako bi se zaustavio servis.
4) nakon instalacije ukljucite ovaj servis (opet desni klik misa pa se iz padajuceh menija izabere Start).
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
statik
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:30 pm

Re: INSTALACIJA METAL STUDIA 1314

Post od statik »

Ja sam danas pokusao sa instalacijom i uprkos procedure koja je predlozena, ne dozvoljava mi instalaciju uz isto obrazlozenje (error 19).

Inace, postoji jos jedna kvaka koja za sada samo smeta ali ne utice na rad:
-prilikom klijentske instalacije (predzadnjeg builda) na klijentski racunar javlja se nekoliko stvari:
1. prijavljuje problem sa “publishingom” nakon cega daje opciju Run za nastavak instalacije
2. ne dozvoljava klijentsku instalaciju sa opcijom za instalaciju sa kopiranjem izvrsnih fajlova (prijavljuje problem sa kljucem) ali dozvoljava da se instalacija provede sa opcijom za instalaciju bez kopiranja izvrsnih fajlova
3. Nakon sto se ovako instalisan program pokrene (samo na klijentskoj masini) daje upozorenje:
“The publisher could not be verified…” i program se pokrece i radi bez problema uz opciju Run.
Inace, registrovani smo korisnici mrezne verzije za 2 RM. Pod istim HASP-om radi i TOWER6.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: INSTALACIJA METAL STUDIA 1314

Post od b.milan »

statik wrote:Ja sam danas pokusao sa instalacijom i uprkos procedure koja je predlozena, ne dozvoljava mi instalaciju uz isto obrazlozenje (error 19).
U pojedinim slucajevima, osim servisa "Sentinel Hasp Licence Manager" treba iskljuciti i servis "Hasp Loader".

statik wrote: Inace, postoji jos jedna kvaka koja za sada samo smeta ali ne utice na rad:
-prilikom klijentske instalacije (predzadnjeg builda) na klijentski racunar javlja se nekoliko stvari:
1. prijavljuje problem sa “publishingom” nakon cega daje opciju Run za nastavak instalacije
2. ne dozvoljava klijentsku instalaciju sa opcijom za instalaciju sa kopiranjem izvrsnih fajlova (prijavljuje problem sa kljucem) ali dozvoljava da se instalacija provede sa opcijom za instalaciju bez kopiranja izvrsnih fajlova
3. Nakon sto se ovako instalisan program pokrene (samo na klijentskoj masini) daje upozorenje:
“The publisher could not be verified…” i program se pokrece i radi bez problema uz opciju Run.
Inace, registrovani smo korisnici mrezne verzije za 2 RM. Pod istim HASP-om radi i TOWER6.
Probleme sa "publishing"-om ne verujem da cemo uopste razmatrati kao problem. Na korisnicima Windows-a je da biraju koje ce programe zeleti da pokrecu a koje ne. Za sada nam na pamet ne pada da Microsoft-u ili nekoj tamo agenciji za "verifikaciju" (cega ?) platimo ili placamo za "potpisivanje" naseg softvera kako bi Windows bez otvaranja pitanja o "publishing"-u dozvoljavao pokretanje naseg softvera. (nude "resenje" za "problem" kojeg su sami izmislili => reket).

Osim "publishing"-a za nas softver, prilikom rada programa vrsi se i instalacija Hasp drajvera, koji zavisno od verzije ne moraju biti "potpisani" - jedna pd "publishing" poruka je na njihov racun :D

Sto se tice problema pod 2 - to je veoma cudno. Uglavnom svi klijenti biraju instalaciju sa kopiranjem i do sada nije bilo ikakvih prijavljenih problema. Kakav problem s kljucem se javlja - koji je broj greske ?
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
statik
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:30 pm

Re: INSTALACIJA METAL STUDIA 1314

Post od statik »

b.milan je napisao:

statik je napisao:Ja sam danas pokusao sa instalacijom i uprkos procedure koja je predlozena, ne dozvoljava mi instalaciju uz isto obrazlozenje (error 19).


U pojedinim slucajevima, osim servisa "Sentinel Hasp Licence Manager" treba iskljuciti i servis "Hasp Loader".
Bili smo na odmoru pa se ranije nismo javili.

Dakle: i nakon stopiranja Hasp Loadera i Sent.Hasp Licence Manager-a (istovremeno), ponovo prijavljuje gresku s tim sto je sad kvalifikuje kao Error 0.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: INSTALACIJA METAL STUDIA 1314

Post od b.milan »

statik wrote: Dakle: i nakon stopiranja Hasp Loadera i Sent.Hasp Licence Manager-a (istovremeno), ponovo prijavljuje gresku s tim sto je sad kvalifikuje kao Error 0.
U tom slucaju, potrebno je samo izvaditi Hasp kljuc i ponovo ga utaknuti a nakon toga nastaviti sa instalacijom.
Ni mi nismo mogli u prvi mah ispratiti sve statuse i kodove gresaka koje dobijamo od instalacione procedure Sentinel HASP drajvera - instalacija ovih novih drajvera nije baš najsretnije izvedena od strane Sentinel HASP-a.


"Greska 0" znaci da nema nikakve greske ali ipak, instalacija drajvera nije kompletirana jer je potrebno da se priključeni ključ izvadi i ponovo priključi.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
statik
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:30 pm

Re: INSTALACIJA METAL STUDIA 1314

Post od statik »

Hvala!
Sada je prosla instalacija.
Odgovori