Ukrivljeni štapovi i limovi

Odgovori
iba
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Jan 11, 2009 10:58 pm
Lokacija: SLO

Ukrivljeni štapovi i limovi

Post od iba »

Kako nacrtati ukrivljeni štap? Pokušavam polilinijom ali mi komanda ne radi. Onda pokušavam crtanjem sa kontinualnim unosom i dobivam više pozicija umjesto jedne ukrivljene.

Crtanje ukrivljenog lima uopšte mi nije jasno...
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Možete li nam prikazati sliku onoga što želite da dobijete ?
(uputstvo za postavljanje slika možete pronaći ovde: http://www.radimpex.rs/forum/viewtopic.php?t=1073)

Ako u vašem tekstu ne budete mogli postaviti link na sliku - možete malo izmeniti link - izostaviti iz linka ono "http://" - tako ćemo ipak moći da dođemo do slike.

Postavljanje ukrivljenih (savijenih) limova će biti uvedeno u prvom sledećem Build-u Metal Studija koje izlazi za oko mesec dana.

U tom Build-u nalaziće se veliki broj krupnih novina uključujući i četiri "radionice za izradu složenih elemenata" - wizard-a.
To su: "veza među gredama", "veza grede sa stubom", "montažni nastavak" i "osnova stuba". Ove "radionice" će omogućavati kreiranje većeg broja varijantnih rešenja veza, ući će u standardnu funkcionalnost programa, tj, neće se doplaćivati.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
iba
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Jan 11, 2009 10:58 pm
Lokacija: SLO

Post od iba »

Htio sam naparviti savijeni štap kao jednu poziciju prem sliki:

----
[img]img849.imageshack.us/img849/3628/uho.jpg[/img]

----

Ali mi savijeni štap razdvojen na tri pozicije. Da spajanje pozicija nije moguće več sam pročitao na forumu.

Kad spominjete novi Built još jedno pitanje? Kod promocije Metal Studia bio je obećan i propračun spojeva prema EC. Kada možemo očekivati uvođenje proračuna spojeva?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ova slika je prilicno mala i koliko sam ja razaznao ovo je neka vrsta ankera ? Da li je to stvarno stap ?

Trenutno nisu podrzani visesegmentni stapovi - stap moze biti samo pravolinijski ili lucni (deo kruznog luka).
Postoje planovi za omogucavanje grupisanja vise pozicija u jednu i zajednicko prikazivanje preko radionickog crteza i specifikacije. Ne znamo tacno kada ce to doci na red.

Sto se tice proracuna veza - to jos nismo poceli da radimo, program se jos uvek razvija prioritetno u crtackom smislu (jer Metal Studio je ipak prvenstveno crtacki program). Znamo da smo to obecali ali smo i govorili da ce to biti uradjeno u kasnijoj fazi i da ce to biti opcioni dodatak u programu (opcija koja se posebno doplacuje).
Sada posle skoro godinu dana mozemo reci da malo bolje sagledvamo trenutnu situaciju na trzistu i potrebe korisnika. Malo smo izmenili ranije planove i prioritete - negde smo morali da secemo a negde da prosirujemo. Tako smo na primer i odlucili da malo odlozimo uvodjenje proracuna veza ali zato smo sa druge strane odlucili da Wizard-e za crtanje veza pustimo u osnovnu opremu programa - dakle, bez doplate za stare korisnike, odnosno bez povecanja cene programa.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
iba
Postovi: 10
Pridružio se: Ned Jan 11, 2009 10:58 pm
Lokacija: SLO

Post od iba »

U biti je na sliki savijen štap fi 10 mm. Sada mi je jasno, da program ne omogučava, da ga nacrtam kao jednu poziciju. Samo mi nekoliko čudno izgleda kad neko tkvu sitnu stvar (koju ipak moram nacrtat) unosim u specifikaciju kao dvije odvojene pozicije.

Hvala i na svim ostalim odgovorima!
nikola
Postovi: 6
Pridružio se: Pet Nov 09, 2007 12:25 pm

Re: Ukrivljeni štapovi i limovi

Post od nikola »

Trenutno nisu podrzani visesegmentni stapovi - stap moze biti samo pravolinijski ili lucni (deo kruznog luka).
Postoje planovi za omogucavanje grupisanja vise pozicija u jednu i zajednicko prikazivanje preko radionickog crteza i specifikacije. Ne znamo tacno kada ce to doci na red.
Da li ste ovo omogućili i ako niste kada ćete?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Ukrivljeni štapovi i limovi

Post od b.milan »

nikola wrote:
Trenutno nisu podrzani visesegmentni stapovi - stap moze biti samo pravolinijski ili lucni (deo kruznog luka).
Postoje planovi za omogucavanje grupisanja vise pozicija u jednu i zajednicko prikazivanje preko radionickog crteza i specifikacije. Ne znamo tacno kada ce to doci na red.
Da li ste ovo omogućili i ako niste kada ćete?
Nismo. Još uvek ne možemo reći kada ćemo, jer sada prioritetno radimo na drugim programima a izmena koja bi ovo omogućila je dubinska i veoma složena.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori