Metal studio vs. Armcad

Odgovori
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Metal studio vs. Armcad

Post od Astrodome »

Postovani,

Koristimo Armcad 2005 UE i MetalStudio sa Autocad2009 32-bitni na Win7.
Mada ovo nije bitno, barem mislim.

Sta se desava:
Kada se u jedan crtez snimi sa Metalstudiom a da ne postoji ni jedan entitet kreiran, svi naredni fajlovi ce zahtevati i MetalStudio da se ucita. Otvoren je Armcad sa Armcad-ovim profilom i kad otvaram crtez koji je vec bio snimljen sa Metalstudiom, onda (object detect and command invoke ukljucen u Autocad-u) automatski se ucita i MetalStudio. I sta se desava: desava se da ako na ikonicu izvestaja u Armcad-u kliknem ono ne izvrsava Armcad-ov izvestaj nego izvrsava MetalStudio izvestaj. I nikako da se dodje do Armcad-ovog izvestaja. Zasto? Mislim da je caka u tome da i u Armcad-u i u MetalStudiu je komanda za izvestaj je "IZV". Naravno Autocad kad primi komandu IZV onda pokrene zadnju sto je ucitana a to je MetalStudio.

Trenutno resenje je samo da se u Autocadu u Options podesi "Disable load on demand" i da se tako poktrene Armcad i ucitaju fajlovi koji su snimljeni pod Metalstudijom, jer se ne moze doci do izvestaja armature. Ali ovo stvara problem kod normalnog Autocad-a, bez Armcad-a i Metalstudija jer ne radi kako treba, ne prepoznaje neke komande zbog toga sto se iskljucio "load on demand".

Predlog mi je da se u nekom build-u narednom prekontrolisu da se skracene i normalne komande Armcad-a i Metalstudija se NE budu identicni. Do sada sam primetio samo IZV da je identican.

Nadam se da sam bio dovoljno jasan. Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Da, ustanovili smo u cemu je problem. "Krivac" je ArmCAD.
Danas ili sutra postavicemo novi ArmCAD 2005 UE i ArmCAD 2005 x64 (Build 1742) u kojima je ovaj problem prevazidjen.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Na Download stranicu naseg sajta upravo je postavljen novi ArmCAD 2005 (UE i x64), Build 1742 kod kojeg je resen problem sudaranja naziva komandi u slucaju istovremenog rada sa Metal Studiom.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Hvala!

Mada sam juce deinstalirao MetalStudio jer nam je Armcad jos uvek bitniji. Sada cemo ponovo instalirati! :-)

Pozdrav!
Odgovori