instalacija Metal studio

Odgovori
gordon13
Postovi: 6
Pridružio se: Pon Sep 18, 2006 9:26 am

instalacija Metal studio

Post od gordon13 »

Pokusavam instalirati Metal studio. Prvo mi je javio "Unable to access HASP SRM run-time enviroment (H0033)" i prekinio instalacijo. Na ovom forumu sam nasao podoban problem, i instalirao nov driver za hasp.
Sada kada pokusavam instalirati Metal studio, mi javi "Hasp key not found (H0007)", i onda Error 1114. Hasp imam priklopljen, i sveti, tako da radi.
Na istom kljucu su vec instalirani mrezne licence za Tower i Armcad, i oba programa radita u redu, samo Metal studio ne mogu instalirati.
Pokusavao sam vise varianti - sa hasp kljucem prikljucenim, onda da hasp kljuc nije ukljucen, a uvek javlja isto poruku - kao da hasp kljuc nije prikljucen.
Operacijski sistem je Win XP.
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: instalacija Metal studio

Post od NBM »

Kod mene na istom OS-u javlja da hasp nije prikljucen ali instalacija prolazi i program radi bez problema...
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Re: instalacija Metal studio

Post od Astrodome »

gordon13 wrote:"Unable to access HASP SRM run-time enviroment (H0033)" i prekinio instalacijo."Hasp key not found (H0007)", i onda Error 1114.
Isti problem javlja i kod mene. Mada ja koristim Win7 64-bitni. Pokusao sam i ja da instaliram drajvere rucno kao sto je opisan u postu http://www.radimpex.rs/forum/viewtopic. ... ight=h0033 ali ne pomaze.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2149
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: instalacija Metal studio

Post od b.milan »

NBM wrote:Kod mene na istom OS-u javlja da hasp nije prikljucen ali instalacija prolazi i program radi bez problema...
Za ovo znamo - javlja se kod korisnika koji koriste drugu familiju hardlokova - problem se ogleda samo pri instalaciji i to u vidu u jednog laznog uzbunjivanja da HASP kljuc nije prikljucen. Nakon toga instalacija se nastavlja i zavrsava bez problema.

Pokusacemo da ovaj problem otklonimo sto pre.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
b.milan
Site Admin
Postovi: 2149
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: instalacija Metal studio

Post od b.milan »

gordon13 wrote:Pokusavam instalirati Metal studio. Prvo mi je javio "Unable to access HASP SRM run-time enviroment (H0033)" i prekinio instalacijo. Na ovom forumu sam nasao podoban problem, i instalirao nov driver za hasp.
Sada kada pokusavam instalirati Metal studio, mi javi "Hasp key not found (H0007)", i onda Error 1114. Hasp imam priklopljen, i sveti, tako da radi.
Na istom kljucu su vec instalirani mrezne licence za Tower i Armcad, i oba programa radita u redu, samo Metal studio ne mogu instalirati.
Pokusavao sam vise varianti - sa hasp kljucem prikljucenim, onda da hasp kljuc nije ukljucen, a uvek javlja isto poruku - kao da hasp kljuc nije prikljucen.
Operacijski sistem je Win XP.

Greska H0033 moze da ima veze sa firewallom - moguce je da on blokira pristup. Iskljuciti firewall (privremeno) i pokusati ponovo.

Takodje, moguce je i sledece: na tom racunaru je aktivan HASP Licence Manager i to instaliran je kao servis. Instalisanje drajvera je otezano ili cak onemoguceno dok radi servis Licence Managera.
Porebno je privremeno zaustavii servis Licence Managera (iz Control Panel->Administrative Tools") . Nakon toga bi trebalo ponoviti instalaciju HASP SRM drajvera i ona greska ne bi trebala da se javlja vise.

I mi smo zapazili povremene probleme koji se manifestuju greskom H0033. Zatrazili smo objasnjenje i tehnicku podrsku od Safe Net-a (proizvodjaca kljuceva) i ocekujemo da dobijemo proceduru ili resenje za ovaj problem u najskorijem roku.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
statik
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:30 pm

Post od statik »

Kod nas se javlja jedan cudan problem:
-mrezna verzija za 2 radna mesta, jeda HASP na kom je i T6 i Metal-studio
-Metal-studio smo odavno instalisali i radimo na njemu ali povremeno se javlja problem u smisliu da kad se pokrene Metal-studio imamo prijavu da HASP nije prepoznat i nema startovanja programa. Gotovo redovno se dogadja ako je ukljucena samo serverska masina (a klijentska iskljucena).
Za sada "pali" sistem da se izvrsi restartovanje masina (nekad i po 2x), ali pomalo vec nervira tim pre sto ne znamo razlog.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2149
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

statik wrote:Kod nas se javlja jedan cudan problem:
-Metal-studio smo odavno instalisali i radimo na njemu ali povremeno se javlja problem u smisliu da kad se pokrene Metal-studio imamo prijavu da HASP nije prepoznat i nema startovanja programa. Gotovo redovno se dogadja ako je ukljucena samo serverska masina (a klijentska iskljucena).
Za sada "pali" sistem da se izvrsi restartovanje masina (nekad i po 2x), ali pomalo vec nervira tim pre sto ne znamo razlog.
Moguce je da cete resenje problema naci u clanku kojeg smo upravo objavili:

http://www.radimpex.rs/forum/viewtopic.php?t=1031
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori