Metal Studio - prijedlozi

statik
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Okt 26, 2009 6:30 pm

Post od statik »

Jedan od mehanizama za slicnu namenu vec postoji - dijalog za vidljivost omogucava postavljanje filtera vidljivosti - "samo entiteti koji idu u specifikaciju" i "samo enteti koji ne idu u specifikaciju"
Ako imate neki predlog gde i kako da uvedemo ovo oznacavanje (mozda u bazi pozicija ?) mi bi smo to rado culi
Pre svega, izvinjavam se što kasnim sa odgovorom.
Moja ideja je bila da -ponavljam: ako je to izvodljivo - na samom crtežu imamo stalan pregled koji elementi su nam u specifikaciji a koji ne. Znam da nije neka analogija ali to je, otprilike, kao kad nam Tower pokazuje crvenom bojom u kojim štapovima imamo prekoračenje napona (dok su ostali štapovi zeleni).
Mi trenutno imamo nekoliko opcija da to proveravamo (npr.filter koji pominjete) ali sve je to i dalje nepregledno a kod komplikovanijih crteža sa mnogo elemenata mogućnost greške je prilično velika.
Kako da se to uradi? Pa ne znam.
dede
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Feb 09, 2009 7:53 pm

Post od dede »

b.milan wrote: Ako imate neki predlog gde i kako da uvedemo ovo oznacavanje (mozda u bazi pozicija ?) mi bi smo to rado culi.
ovo je samo sugestija na osnovu osobine koja se može naći u acad 2010 i 2011. ne tvrdim da je izvodljivo, ali pretpostavljam da bi trebalo biti moguće isprogramirati da se pored svakog elementa pojavi transparent simbol recimo neka sličica koja će upućivati da je element uključen u specifikaciju. kao recimo kod primjene parametric costraints u acad 2010 i 2011. ovi simboli mogu se po potrebi isključiti/uključiti (vidljivi/nevidljivi).
na taj način, kad zatreba lako bismo mogli provjeriti koji su elementi u specifikaciji a koji ne.

drugi prijedlog ili želja (nisam uspio da nađem) je da se omogući kopiranje veza između elemenata koji se ponavljaju(imaju istu geometriju i međusobni odnos), odnosno da ne moram svaki put da ulazim u naredbu zadavanje serije rupa, odnosno copy paste

hvala, poz
b.milan
Site Admin
Postovi: 2150
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Sto se tice ovakvog obelezavanja - ispitacemo tu mogucnost. Jedino je malo veci problem taj sto Metal Studio za AutoCAD 2010-2011 nece bas brzo doci na red. Razlog je taj sto je program jos uvek u razvoju, jos uvek imamo dosta izmena u kodu a verzija za AutoCAD 2010-2011 zahteva da imamo dva razdvojena koda. To bi usporilo razvoj vise od 2 puta jer bi svaku izmenu morali raditi na 2 mesta pazeci na specificnosti jedne ili druge verzije.

dede wrote: drugi prijedlog ili želja (nisam uspio da nađem) je da se omogući kopiranje veza između elemenata koji se ponavljaju(imaju istu geometriju i međusobni odnos), odnosno da ne moram svaki put da ulazim u naredbu zadavanje serije rupa, odnosno copy paste
Ovo je odlican predlog - mi smo se vec konsultovali oko ovoga i zakljucili smo da je potpuno izvodljivo a vise je nego korisno i veoma ce ubrzati rad. Doci ce na red veoma brzo. Zahvaljujemo se !
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

PRESJECI

Post od thenightrider »

Bilo bi dobro da se prilikom pokretanja naredbe presjeci u commandline postavi 'set' kako bi se mogao odrediti redni broj presjeka (kao u ArmCadu). Ovako se redni broj presjeka svaki put nastavlja na redni broj presjeka prethodnih pokušaja bez obzira što u stvarnosti nisu iscrtani. Preostaje ih pojedinačno naknadno mijenjati, što je prilično iritantno. Nadam se da sam bio jasan.
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

DETALJI

Post od thenightrider »

Bilo bi dobro da se kod naredbe detalji na gl. crtežu isprekidanom linijom označi područje uzimanja detalja i da se označi nekako (slovno,brojčano), te da se ista takva oznaka doda i samom detalju (kao kod presjeka).
b.milan
Site Admin
Postovi: 2150
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Hvala na korisnim predlozima kolega thenightrider
Obelezavanje oblasti pri vadjenju detalja smo imali u planu jos od ranije.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
b.milan
Site Admin
Postovi: 2150
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: PRESJECI

Post od b.milan »

thenightrider wrote:Bilo bi dobro da se prilikom pokretanja naredbe presjeci u commandline postavi 'set' kako bi se mogao odrediti redni broj presjeka (kao u ArmCadu). Ovako se redni broj presjeka svaki put nastavlja na redni broj presjeka prethodnih pokušaja bez obzira što u stvarnosti nisu iscrtani. Preostaje ih pojedinačno naknadno mijenjati, što je prilično iritantno. Nadam se da sam bio jasan.
U komandnoj liniji, prilikom postavljanja oznake preseka, postoji opcija "Labela<N>", (N - je tekuci redni broj za oznacavanje preseka).
Izborom ove opcije moze se pre postavljanja simbola zadati proizvoljni redni broj, a numeracija sledecih preseka ce se nadovezivati na njega.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Re: PRESJECI

Post od thenightrider »

b.milan wrote:U komandnoj liniji, prilikom postavljanja oznake preseka, postoji opcija "Labela<N>", (N - je tekuci redni broj za oznacavanje preseka). .
Malo se kasnije pojavljuje pa nisam obraćao pažnju, super, hvala!
Odgovori