Problemi sa instalacijom i pokretanjem Metal Studia

Odgovori
golem
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Okt 02, 2006 4:34 pm

Problemi sa instalacijom i pokretanjem Metal Studia

Post od golem »

Prilikom instalacije programa javi da nema hasp oznaka greske 007 iili tako nesto, ali ipak pusti da se instalira, medjutim kod pokretanja javlja "Unable to access HASP SRM Run-time Enviroment (H0033)" i ne startuje program. Na istom hardlocku su i Tower 6 i Armcad 2005 i oni rade. Operativni sistem windows 7 64 bita, ACAD 2007. Svo vrijeme hardlock svijetli!
Probao sa raznim compability modovima i privilegijama kao i instalacijom hasp managera sa CD-a? :?:
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Metal Studio koristi drugacije HASP drajvere od onih koji se koriste za Tower i ArmCAD. Takodje, za razliku od Tower-a i ArmCAD-a Metal Studio ne instalira automatski HASP drajvere.

Evo linka gde mozete preuzeti drajvere:
ftp://ftp.aladdin.com/pub/hasp/Sentinel ... _setup.zip

Najbolji nacin za instaliranje ovih drajvera je:
- izvadite HASP kljuc (primetili smo da se drajveri mnogo brze instaliraju kada kljuc nije prikljucen)
- raspakujte ovu arhivu i pokrenite program koji se nalazi unutar nje.
- nakon zavrsetka instalacije, prikljucite kljuc i tada bi instalacija trebala da prodje bez problema.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
zeljko mikulic
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 2:25 pm

Re: Problemi sa instalacijom i pokretanjem Metal Studia

Post od zeljko mikulic »

imao sam gore navedeni problem koji je rješen, ali mi je se sad pojavio drugi problem, kada se pokrene MS otvori samo Autocad 2009 bez ikona MS. Prijavi ovo
"error: malformed list on input
AutoCAD menu utilities loaded.; error: bad argument type: stringp nil"
naravno vec sam bio uradio brisanje profila u Acadu kako ste prije bili naveli i ponovo pokrenuo MS al isto se dešava
dok tower i armcad rade normalno
serverska verzija
MS xp sp3
armcad 1740
tower 1350
avg internet security 2012
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problemi sa instalacijom i pokretanjem Metal Studia

Post od b.milan »

zeljko mikulic wrote:imao sam gore navedeni problem koji je rješen, ali mi je se sad pojavio drugi problem, kada se pokrene MS otvori samo Autocad 2009 bez ikona MS. Prijavi ovo
"error: malformed list on input
AutoCAD menu utilities loaded.; error: bad argument type: stringp nil"
naravno vec sam bio uradio brisanje profila u Acadu kako ste prije bili naveli i ponovo pokrenuo MS al isto se dešava
dok tower i armcad rade normalno
serverska verzija
MS xp sp3
armcad 1740
tower 1350
avg internet security 2012
Ocigledno je Profil Metal Studija pokvaren. Treba uraditi sledece pa ce se ponovo inicijalizovati.

1. startovati program AutoCAD, u otici u "Tools->Options" i izabrati tab "Profiles".

2. obrisati profil "MetalStudio" tako sto ce se kliknuti misem na njega da bi se selektovao a onda ga obrisati klikom na dugme "Delete".

3. kliknuti misem na profil "<<Unnamed Profile>>" i onda kliknuti na dugme "Set Current". Nakon toga kliknuti i na dugme "Reset". Nakon toga, izaci iz tog dijaloga.

4. otici u "Tools->Customize->Interface". U gornjem levom prozoru dijaloga nalazi se razgranata struktura, na samom dnu nalazi se grupa "Partial CUI Files". Otvoriti grupu da bi se video njen sadrzaj klikom misa na znak "+" pored "Partial CUI Files". Ako se tu nalazi stavka "METALSTUDIO", desnim klikom misa na nju otvorice se meni u kojem treba izabrati opciju "Unload CUI File". Nakon toga treba izaci iz ovog dijaloga, a potom i iz AutoCAD-a.

5. startovati Metal Studio preko ikone na desktopu ili preko precice u start meniju (Start->Programs->Radimpex->Metal Studio) i tada bi trebalo da se pojave i ikone Metal Studija i njegov meni. (Prvo pokretanje Metal Studija nakon ovog popravljanja profila kao i nakon instalacije treba OBAVEZNO uraditi preko precica iz start menija ili ikone na desktopu ovako a ne otvaranjem nekog "dwg" fajla koji sadrzi entitete Metal Studija.)
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
zeljko mikulic
Postovi: 10
Pridružio se: Čet Nov 24, 2011 2:25 pm

Re: Problemi sa instalacijom i pokretanjem Metal Studia

Post od zeljko mikulic »

radi hvala Vam puno
pozdrav
eca
Postovi: 34
Pridružio se: Ned Feb 20, 2011 3:17 pm
Lokacija: Tuzla

Re: Problemi sa instalacijom i pokretanjem Metal Studia

Post od eca »

Poštovani! Prilikom instalacije MS javlja mi se greška " Login failed: Error 7050" i ne može da se izvrši instalacija MS-a. Kako da to riješim.
Srdačan pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Problemi sa instalacijom i pokretanjem Metal Studia

Post od b.milan »

eca wrote:Poštovani! Prilikom instalacije MS javlja mi se greška " Login failed: Error 7050" i ne može da se izvrši instalacija MS-a. Kako da to riješim.
Srdačan pozdrav!
Nemojte da me pogresno razumete, ali pre postavljanja pitanja mogli ste pretraziti ovaj forum i pronaci odgovor.
Evo linka:
viewtopic.php?f=10&t=1537&p=5918&hilit=7050#p5918
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori