"Datoteka sadrži reference na nesačuvane blokove"

Odgovori
godzilas
Postovi: 9
Pridružio se: Pon Apr 12, 2010 8:02 am

"Datoteka sadrži reference na nesačuvane blokove"

Post od godzilas »

Prilikom rada u toweru sam bio u editoru hartije kada mi je iz nepoznatih razloga pukao tower! poprilican dio sam vec bio pripremio za stampu i bio je spreman u editoru hartije. ali kada sam ponovo usao u toweru u isti fajl prikazuje mi poruku "Datoteka sadrži reference na nesačuvane blokove" i izbacuje mi samo jedan blok u editoru hartije! koristim TOWER 5.5 build 6126 ovaj zadnji mislim. ima li pomoci mom izlaznom fajlu? kako da ga povratim jer mi je prakticno cijeli objekat u njemu!!!
Unaprijed hvala!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ovakve stvari u Toweru 5 su se s vremena na vreme javljale kod izvestaja sa jako velikim brojem blokova - dolazilo je do pucanja programa zbog prevelikog broja alociranih grafickih resursa (u Windows-u je to ogranicena kategorija). Takodje, desavalo se i u situacaijama kada se radlo sa dve podignute instance Tower-a 5, i kada su obe istovremeno trosile dragocene graficke resurse.

Prilikom iskakanja programa, izvestaj je bivao ostecen. Blokovi su i dalje bili u izvestaju ali su podaci koji se odnose na to gde se koji blok nalazi - u kojoj grani izvestaja i na kojem mestu bili osteceni.


Ponekad je bilo moguce oporaviti izvestaj a ponekad ne. Za to bi nam bilo potrebno da nam se dostavi izvestaj (twp_d fajl) i mi bi smo onda pokusali da iz njega izvucemo sve blokove koje mozemo.


Jedan od glavnih zadataka pri pravljenju Tower-a 6 bilo je otklanjanje ovog ndostatka u programu Tower 5. Na to smo usresredili veoma veliku paznju. Kao prvo, optimizovali smo utrosak grafickih resursa koji se zauzimaju tokom kreiranja izvestaja. Time smo verovatnocu da do iscrpljenja grafickih resursa u Windows-u dodje smanjili vise od deset puta. Kao drugo, poboljsan je mehanizam defragmentacije izvestaja a istovremeno i mogucnost automatske popravke gresaka. Na kraju, kao treci stepen povecanja sigurnosti izvestaja u Tower-u 6, napravili smo i automatsko snimanje (Autosave) kao poslednju liniju odbrane.


Nazalost, i pored nase najbolje volje i uz duboko razumevanje problema na koji ste naisli moramo Vam reci da ne mozemo pomoci u ovoj situaciji, zbog cega se najiskrenije izvinjavamo.

Kao prvo, mi vise nemamo na nasim racunarima dijagnosticke verzije programa Tower 5 sa kojima bi mogli da utvrdimo sta je u pitanju i da li je operacija spasavanja ikako moguca. Eventualno, mogli bi smo kroz dijagnostiku programa Tower 6 (izvestaj iz T5 moze se citati u T6) da to utvrdimo - i da izvrsimo spasavanje blokova koje bi onda eksportovali u RTF (konverziju u format T5 ne mozemo da uradimo jer konverziju u stari forma nemamo). Kao sto znate, ove nedelje je u toku Sajam gradjevine i svi ovde smo zauzeti oko toga, sto znaci da bi ovom problemu koji zahteva dosta vremena i paznje mogli da pristupimo tek za sedam dana, (i da rezulat - eventualno, samo evenualno) bude neki RTF dokument.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori