Windows 7 64bit i Tower 5

Odgovori
mate
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Maj 21, 2009 12:34 pm

Windows 7 64bit i Tower 5

Post od mate »

Na novo računalo (intel core i7, ddr3, radeon 4870) instalirao sam Windows 7 64bit.
Sve radi bez problema osim Towera :?:
Bez problema su instalirani driveri za HASP (sa radimpexovih stranica)
i Tower 5.
Pokrenuo sam Tower i radi sve dok ne probam napraviti izvještaj.
Idem li na F2 ili datoteka/uređivanje izvještaja Tower se ''smrzne''.

Napominjem da sam prije radio na Visti 32bit, Tower radi ali ne baš bez zamjerki.
Kursor (miš) dosta trza i ne radi glatko kao na Win XP. I na Win7 kursor trza! :shock:

Eto došao sam i do rješenja, privremenog...dakle dual boot Win7 i WinXP.
E pa sad restartati računalo kad završim rad u Toweru nije baš praktično.
Tako da najviše radim u Win XP te sve prednosti i čarolije Win7 x64 ne mogu koristiti. :(

Hvala na pažnji i doviđenja...svaki savjet je dobrodošao.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Savet?

Mozda je savet da sto pre predjete na T6. Ne verujem da ce biti potpune podruske za T5 za novije OS-eve. Tako da polako moramo da se pozdravimo sa T5 ako zelimo koristit 64-bit i Win7. Nazalost takva je situacija i potpuno razumem i Radimpex Team kada kaze da vise ne moze da pruza podrusku.

Imam i ja programe koje ne mogu koristiti pod 64-bit a ni pod Vistom. Sta da radim. U firmi jos uvek je XP a kodkuce Vista. Mana XP-a 32-bitnog je ogranicenje u RAMu.

Pozdrav!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Novi operativni sistemi i nove arhitekture racunara sa sobom donose prednosti ali ubrzavaju "starenje" softvera.

Nismo vrsili ispitivanja rada T5 na Windows 7 operativnom sistemu i jedino sto bi ovako napamet mogao da savetujem je da probate da postavite Windows XP kompatibilni rezim rada za program Tower 6. Ako program ni tada ne moze da radi (u Windows XP kompatibilnom rezimu), onda izgleda da nisu napravili potpuno kompatibilan rezim.


Kao sto je kolega Astrodome rekao, mi vise ne mozemo da menjamo T5 i ugradjujemo podrsku za nove operativne sisteme.

Mi radimo na kompatibilnosti aktuelnog programa (Tower 6) sa aktuelnim operativnim sistemima i 64-bitnom arhitekturom.
mate
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Maj 21, 2009 12:34 pm

Post od mate »

Dakle vrijeme je za prelaz na T6.
Zanima me još jedna stvar. Kakva je podrška T6 za višejezgrene procesore pošto je core i7 prilično neiskorišten u T5 (CPU usage ne prelazi 13%).
Znam da dosta aplikacija bolje radi s procesorima koji imaju manje jezgri i višu frekvenciju, ali svejedno prednost da Tower proradi u 64bita vidim u 6GB DDR3.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

U pripremi je 64-bitno izdanje programa Tower 6.

Izedju ostalog imace i povecan stepen paralelizacije sto ce omogucavati bolje iskoriscenje visejezgarnih procesora.

Sadasnjoj 32-bitnoj verziji Tower-a 6 usko grlo predstavlja solver koji nije dizajniran za paralelno izvrsavanje.
Odgovori