dimenzioniranje greda promjenljive visine

Odgovori
Rasim
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 8:30 am

dimenzioniranje greda promjenljive visine

Post od Rasim »

kako da izvrsim dimenzioniranje greda promjenljive visine, problem je u tome sto se dimenzioniranje izvrsi ali armaruru ne mogu da usvjam
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Post od DaniloS »

dakle dimenzionisanje je izvršeno?!

armaturu morate usvojiti ručno, na osnovu dijagrama armature(Aa2/Aa1, Aa,uz), jer TOWER nema mogućnost automatskog usvajanja armature u gredama sa promjenjivim presjekom(ne znam da li je tako i kod najnovijeg TOWER-a)...

obavezno pazite na dijagram potrebne armature uzengija-vrijednost koja je ispisana na dijagramu predstavlja potrebnu armaturu samo jedne strane dvosječne uzengije-dakle da bi usvojili količinu koja je potrebna, trebate vrijednost sa dijagrama pomnožiti sa 2!
Rasim
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 8:30 am

SLOZENI PRESJECI

Post od Rasim »

Dali kod slozenih presjeka rucno armaturu moram usvajat?
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Post od DaniloS »

ne razumijem pitanje-mislim da sam bio prilično jasan...
Rasim
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 8:30 am

Post od Rasim »

jesi, bio si dovoljno jasan, pitanje se odnosi na slozeni presjek, kao npr. korito kod montaznih hala koje se sastoji od U profila i od pravougaonog profila
DaniloS
Postovi: 110
Pridružio se: Uto Jul 08, 2008 2:34 pm
Lokacija: Sarajevo

Post od DaniloS »

aaa...izvinjavam se, ja nisam razumio pitanje...nisam još radio sa takvim presjecima, probajte na nekom jednostavnom modelu(prosta greda), ako može-može, ako ne-mogu dijagrami potrebne armature, i onda usvojiti ručno(nije ni to puno dangubno)...
Rasim
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Jul 13, 2009 8:30 am

Post od Rasim »

hvala...
Odgovori