NEW (DODATNI) DEMO ZA MODELIRANJE STEPENISTA

Odgovori
nile
Postovi: 5
Pridružio se: Pon Nov 13, 2006 10:45 am

NEW (DODATNI) DEMO ZA MODELIRANJE STEPENISTA

Post od nile »

Kod modeliranja bih voleo da realno modeliram stepenista sto mi predstavlja dosta zamoran posao a i prilikom rada u armcadu mi pravi problem.
Predlazem RADIMPEX-u da uradi jedan primer modeliranja stepemista u nekom modelu visespratnice
P.S. Mastere javi se
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: NEW (DODATNI) DEMO ZA MODELIRANJE STEPENISTA

Post od NBM »

Nisam master ali bih se "umijesao"...
ArmCAD 2005 ima vizard tj. pod "Radionica slozenih elemenata" za pravljenje jednokrakih stepenica i u cas posla se mogu nacrtati.
Sto se tice Towera, treba definisati "pogled"-e (nekada poznate kao kose ravni) u kojem se unose-crtaju elementi stepenista sa opterecenjem i konturnim uslovima... Kako se stepeniste cesto ponavlja nadalje je lako kopirati na ostale nivoe visespratnice. Iz Towera je moguce napraviti export koji ce dati usvojenu armaturu u njima, ali pitanje je koliko je ovo elegantno u odnosu na pomenuti vizard.
Voditi racuna da ukoliko je u pitanju stambeni objekat i seizmicki slucaj opterecenja ili opterecenje vjetrom, da stepeniste u kombinaciji sa oslonackim zidnim platnima (ukoliko postoje) mogu predstavljati resetku koja ce nenadano "navuci" znacajne seizmicke uticaje sto u principu ne zelimo. Stoga, savjet je da se od stepenista unose samo reakcije koje ce biti rucno sracunate ili modelirane posebno u odvojenom modelu.
Iako je moguce, nekada je bolji izbor ne unositi ga i praviti dodatne konstruktivne elemente na koje ne racunamo u prijemu recimo horizontalnih uticaja.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Prozvan sam, i javljam se. :wink:

Ne bih mogao nista da dodam posle odgovora koji je uputio NBM.

Glavna stvar je ovladavanje crtanjem u 3D prozoru.
Takodje, crtanje kose ploce je jako lako i u 2D pogledu ako u toku zadavanja tacaka promenite trenutno aktivni nivo.
U svakom slucaju koristite OSNAP kriterijume za izbor tacaka.
Odgovori