povrsinsko opterecenje na dve medzusobno spojene krive povrs

Odgovori
oliver vangelov
Postovi: 84
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Kontakt:

povrsinsko opterecenje na dve medzusobno spojene krive povrs

Post od oliver vangelov »

Imam editovano 3 visina.kota:0-povrsinski oslonac i kruzni plocasti temelj,od (0-4)-cilindricnu povrsinu,na koti 4 imam liniski oslonac,a od koti (4-6) sferu.Prilikom crtanja nema problema,ali kad dodze do nanosivanja povrsinskog opterecenja,onda to mogu da zadam samo na cilindricnu povrsinu u 2d pogledu pomocu naredbe povrsinsko opterecenje-kontura-sve,ali ne znam kako da nanesem povrsinsko opterecenje na sferu.
pokusavao sam i u 3d pogledu ali nisam uspeo.koji je nacin?
Dali se optrecenje zadaje za celu figuru-cilindar i sfera ili posebno za svaku povrsinu
unapred hvala
hvala i za prethodna uputstva
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Komandom - "Povrsinsko opterecenje -> Kontura" dolazite u rezim selektovanja. Selektovanjem neke povrsine (u 2D ili u 3D prozoru) moci cete da definisete povrsinsko opterecenje po celoj konturi ploce na krivoj povrsi.

Ako definisete pomocni pogled koji bi sadrzao krivu povrs (sferu) i postavljanjem tog pomocnog pogleza za aktivan u 2D prozoru cete dobiti 2D projekciju te krivolinijske povrsine. Tada u 2D prozoru mozete zadati povrsinsko opterecenje, slicno kao sto bi ste ga zadali na nekoj ravnoj povrsini.

Pomocni pogled za krivu povrs se pravi tako sto u 2D prozoru kliknete desnim klikom na polje "2D Pogled", izaberete opciju "Definisanje pogleda", i sa komandne linije izaberete opciju "Selekcija". Tada mozete u 3D prozoru selektovati plocu na krivoj povrsi, a nakon toga unesite i ime zapomocni pogled da bi ste ga kasnije mogli postavljati za aktivnim u 2D prozoru.
Odgovori