Pomoc oko diplomskog

Odgovori
twix
Postovi: 1
Pridružio se: Sre Okt 22, 2008 12:20 pm

Pomoc oko diplomskog

Post od twix »

Molim za pomoc oko diplomskog. Ne znam kako da ubacim skice, pa cu morati da objasnim.
U pitanju je most, radi kao ram preko jednog polja, oslanja se na 2 nepokretna oslonca(1x staticki neodredjen). Problem je sto je glavni nosac puna ploca promenljivog preseka(donja strana ploce je parabola) koja se oslanja na zidove(kao ram sa gredom i stubovima sirine 8.0 m). Ploca prima opterecenje vozila..., a zidovi primaju opterecenje nasipa sa strane.... Posto ovo ne znam da nacrtam u tower-u, nacrtao sam u autocad-u(vise puta) i kao *.dxf importovao u tower. Medjutim, za 10 dana koliko ovo pokusavam(na razlicite nacine), ni jendom mi nije uspelo da se u toweru ne pojavi neka greska. Mogu da ovo sracunam preko uticajnih linija bez kompjutera ali je poenta sto bi trebalo da se sracuna u toweru(mke).
Posto se vec 10 dana vrtim u krug, molio bih samo za smernice kako bi ovo moglo da se resi.
Unapred zahvalan i izvinjavam se na dugom postu
b.milan
Site Admin
Postovi: 2150
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Na ovom forumu sliku vrlo lako mozes da ubacis tako sto ces da koristis pomoc imageshack-a - sajta koji hostuje slike. Upload-ujes sliku a on ti napravi link koji ti treba da ubacis u svoju poruku. Besplatno.
Adresa je http://www.imageshack.us

Drugo resenje je da nam posaljes email sa prilozenim fajlovima pa cemo ti pomoci. Posto si vec otvorio temu ovde, bilo bi dobro da prvo probamo sa slikom koju ces staviti ovde.
Odgovori