koliko crtacke greske uticu na tecnost rezultata-HITNO

Odgovori
bdrazen
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 3:17 pm
Lokacija: Novi Sad-Brcko

koliko crtacke greske uticu na tecnost rezultata-HITNO

Post od bdrazen »

naime u modelu koji projektujem,pojavio se niz crtackih gresaka i sve su oko kosih krovnih ploca.elementi( grede i ploce koje su malo izasle iz osa) i nisu nekih velikih dimenzija.najduze su npr 6m.grede sam unosio sa excentricitetima( presjek-ravnanje..)
pitanje je: koliko te greske mogu utjecati na prvenstveno grede i stubove,dok za ploce mi nije toliko stalo zato sto cu njih rucno sracunati,mislim armat. i ugibe.Ploce su fert.interesuje me iz razloga ako ne utjecu mnogo da idem da se bavim necim drugim npr.analizom opterecnja i sl.sef me polako pritisce,ja sam da budem iskren skoro zavrsio fax.pa bi mi savjeti iskusnijih kolega itekako dobro dosli.
unaprijed zahvalan na vasem vremenu
bdrazen
Postovi: 19
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 3:17 pm
Lokacija: Novi Sad-Brcko

nema veze ispravio sam sve rucno

Post od bdrazen »

kako da npr. kada smo oslobodili utjecaje kod ortotropne ploce,pa sad zelimo da vratimo da na krajevima ima m1.m2,m3,t...tl da vratimo da ploca ima neoslobodjene konturne uslove to ucinimo ? a prethodno smo sacuvali model sa oslobodjenim konturnim uslovima,Pokusavao sam sa ponovnim oslobadjanjem samo sto ne otkacim m1 ako hocu da mi ploca ima momenat m1 na krajevim.jeli tako ispravno?postoji li elegantno rjesenje ovoga probl. :wink:
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: koliko crtacke greske uticu na tecnost rezultata-HITNO

Post od b.milan »

bdrazen wrote:naime u modelu koji projektujem,pojavio se niz crtackih gresaka i sve su oko kosih krovnih ploca...

pitanje je: koliko te greske mogu utjecati na prvenstveno grede i stubove,dok za ploce mi nije toliko stalo...
Hmm...
Ovo mi ne lici na prihvatljiv nacin razmisljanjanja. Crtacka greska moze znaciti 0% ali i 1000% racunske greske. I glavna stvar je u tome sto ne postoji ni jedan drugi alat osim sopstvenog iskustva, koji ce na osnovu geometrijskih gresaka da zakljuci koliko vazna je ta greska i da li se sme ignorisati.

Prvo treba srediti model pa ce onda moci da se predje na nesto drugo. I jos nesto, iz moga iskustva mislim da ekscentricitet greda ni u kojem slucaju ne bi trebao da bude izvor geometrijskih komplikacija (gresaka).

bdrazen wrote: kako da npr. kada smo oslobodili utjecaje kod ortotropne ploce,pa sad zelimo da vratimo da na krajevima ima m1.m2,m3,t...tl da vratimo da ploca ima neoslobodjene konturne uslove to ucinimo ?
U Tower-u 6 unapredjena je komanda za selektovanje pa su shodno tome i povecane mogucnosti manipulacije sa granicnim uslovima.
Recimo da zelite da svim granicnim uslovima kod kojih su oslobodjeni svi uticaji (M1,M2,...) da promenite oslobadjanja. To bi uradili kroz komandu za promenu setova tako sto bi selektovali jedan jedini entitet 'granicni uslov', a zatim kroz opciju "Ekstras" mogli da izborom opcije "Set" automatski selektujemo sve granicne uslove koji imaju oslobadjanje jednako prvoselektovanom granicnom uslovu. "Ekstras" i njene opcije imaju opseg dejstva koji zavisi od trenutno aktivnog prozora - ako je aktivan 3D prozor odnosice se na ceo model a ako je aktivan 2D prozor onda na trenutno aktivan 2D pogled.

Isto tako, moguce je i obrisati sve granicne uslove, takodje koristeci opciju "Ekstras" u okviru selektovanja kod komande za brisanje.
Odgovori