Modeliranje ramova sa prefabriciranim spratom!

Odgovori
PrimusEng
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 1:58 pm
Lokacija: Ljubljana

Modeliranje ramova sa prefabriciranim spratom!

Post od PrimusEng »

Poštovani kolegi!
Imam skeletnu konstrukciju prostornih ramova, koji u spratu nemaju AB ploču, več PVP montažne elemente zglobno vezane sa ramova. Pitanje glasi, jer je model sa ramovima i ploču u spratu( sa spec. težinom gama=0) in linijskim opterečenjem na ramovima korektan. Ploču dam u sprat samo zbog krutosti, a optrečenje samo na ramove. Dali treba da definisam u konstrukciji još koja uproščenja, da prenosim sa ploče na ramove samo reakcije "proste grede".
Ako ima ko koju sugestiju, molim da se ispriča.
Primoz
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: Modeliranje ramova sa prefabriciranim spratom!

Post od NBM »

Najjednostavnije je da modelirate montažne elemente kao AB pune ortotropne ploce (u svakom polju posebno po jednu plocu) kojima cete zadati granicne uslove koji vaze za ortotropiju (podrzane Tower-om). Debljinu ovih ploca mozete izabrati tako da je krutost na savijanje pune AB ploce = krutosti montaznih elemenata na savijanje. Na ovim plocam zadajte realno opterecenje, i to bi bilo to...

Nacin koji ste predlozili je moguc ali cini se malo komplikovaniji, a u Tower-u postoje opcije ortotropije i granicnih uslova upravo za primjer koji ste naveli.
PrimusEng
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 1:58 pm
Lokacija: Ljubljana

Post od PrimusEng »

Ako modelram montažne PVP ploče kao pune AB ploče, definisam ortotropiju, tako da ploče nose u y pravcu, a u x pravcu ne, problem je u tome, što ne znam kako se definisa granične uslove - jer je to uradjeno automatski ili ne. Problem je u tome, što se na granicama ploča javljajo momenti savijanja, za koje je evidentno da ih kod montažnih elemenata nema.

Srdačan pozdrav, Primoz
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Post od NBM »

PrimusEng wrote:...problem je u tome, što ne znam kako se definisa granične uslove - jer je to uradjeno automatski ili ne. Problem je u tome, što se na granicama ploča javljajo momenti savijanja...
http://www.radimpex.co.yu/forum/viewtopic.php?t=565

Mislim da je u prethodnom postu dat odgovor.
Odgovori