Automatsko editovanje statickih uticaja u T6?

Odgovori
Engineer
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 11:46 am

Automatsko editovanje statickih uticaja u T6?

Post od Engineer »

Da li je moguce u buducoj verziji T6 da u editoru hartije automatski generisu staticki uticaji (diagrami ) za pojedinacna odnosno sva mogucih kombinacija opterecenja a ne samo tabelarni ekstremni vrednosni.Ako vec do sada to nije reseno ?Mislim da bi ova opcija dosta stedila na vreme mukotrpnog ponavljanja prenosenje M,T,N i OSTALE STATICKE UTICAJE rucno za svaki RAM ILI PLOCU U EDITORU HARTIJE! :!:
Isto mislim i o grafickom automatskim prikazivanju forme oscilovanja-broj tonova u editoru hartije :wink:
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Misljenja sam da ne treba uvesti puno automatizma. Do jedne odredjene mere je OK ali posle nas sve vodi u to da cemo sve raditi po inerciji ne razmisljati o rezultatima. Sad kada otvorim T6 i vidim po pet novih mogucnosti za podesavanje parametara onda razmisljam o tome da gde smo mi inzenjeri sada stigli? Dali naj me sve to potrebno? Ponekad moramo i o tome razmisliti. Brzina i automatizam ce dovesti do nezeljenih posledica. Ovo je moje privatno misljenje. Ne mora niko da se slaze sa ovim sto sam napisao.

Pozdrav!
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: Automatsko editovanje statickih uticaja u T6?

Post od NBM »

Engineer

U Tower-u je uvedno/rjeseno ovo o cemu pricate, ako sam vas dobro razumio.

http://www.radimpex.co.yu/migration.php?id=1

pod "Projektna dokumentacija" stoji:

Automatsko kreiranje projektne dokumentacije. Kreiranje serije grafičkih blokova sa prikazanim rezultatima i TXT izvestaja pomoću makroa koje korisnik definiše, kako statičkih uticaja tako i dimenzionisanja...
Engineer
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 11:46 am

Re: Automatsko editovanje statickih uticaja u T6?

Post od Engineer »

[quote="NBM"]Engineer


Automatsko kreiranje projektne dokumentacije. Kreiranje serije grafičkih blokova sa prikazanim rezultatima i TXT izvestaja pomoću makroa koje korisnik definiše, kako statičkih uticaja tako i dimenzionisanja...


KOLEGA NBM:
Da kreiranje TXT-izvestaja za statičke uticaje pomoću makroa koje korisnik definiše je uradjeno i to je vrlo korisno ali... ja sam mislio na
automatsku export statičkih uticaja pomocu dijagrama u editoru hartije
posto je to lakše razumljivo i prakticnije nego TXT-IZVESTAJ!
Ako je ovo ipak uvedeno do sada ja nisam mogao naći! :!:

POZDRAV,Engineer
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: Automatsko editovanje statickih uticaja u T6?

Post od NBM »

Engineer

Ne znam da li ste pazljivo citali...
"Kreiranje serije grafičkih blokova sa prikazanim rezultatima..." upravo cilja na ono sto vi trazite. Znaci nije rijec samo o TXT izvjestajima.

Moguce je automatsko generisanje grafickog prikaza (graficki blok) bilo kog uticaja u bilo kom slucaju opterecenja/kombinacije u bilo kojoj vertikalnoj ravni ili u nivou/tavanici.
Procitajte poglavlje "6.18 Generisanja izveštaja za grupe entiteta" pa ako vam ovo ne bude jasno pisite...ja sam uspio bez problema i bio sam prijatno zatecen novitetom.
Engineer
Postovi: 13
Pridružio se: Čet Feb 08, 2007 11:46 am

Ne znam da li ste pazljivo citali...

Post od Engineer »

Hvala Kolega NBM
DA..Moguce je automatsko generisanje grafickog prikaza (graficki blok) bilo kog uticaja u bilo kom slucaju opterecenja/kombinacije u bilo kojoj vertikalnoj ravni ili u nivou/tavanici U T6
To je ono sto sam trazio!

POZDRAV,
Engineer
Odgovori