Tower 5 & Čelične konstrukcije - teorija drugog reda!

Odgovori
PrimusEng
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 1:58 pm
Lokacija: Ljubljana

Tower 5 & Čelične konstrukcije - teorija drugog reda!

Post od PrimusEng »

Poštovani kolegi!

Imam jedan nosač 6.5m koji je na krajevima oslonjen na stube visoke isto 6.5m. Prečno imam na nosaču konzolne sekundarne nosače razpona konzole cca 1.6m i problem je u tome što Tower proračuna mnogo manje deformacije što bi trebao - a to samo za vertikalno opterečenje na konzolama.

Rezultate sam testirao sa RSTAB-om i bio sam ozbiljno iznenadjen. Tako da sad ne znam što je na tome - tu ne ide za nikakve horizontalne sile, več samo za vertikalno opterečenje na konzolama i provera deformacija ispod konzola.

Ako ima ko bilo kakvo iskustvo sa ovom problematilom molim da se ovdje izpriča.

Normalno znači, da bi želeo sve da računam sa Tower-om, zboh toga što možem da modeliram i temelje i sve ostalo, bez poterebe ručnog prenašanja opterečenja ali ovako podcijenjene deformacije nisu mala stvar.

Pozdrav, Primož
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Razlike koje ste dobili sigurno su posledica razlika u modelima koje ste poredili.

Kontrolu tacnosti za deformacije koje dobijete programom Tower, u svakom trenutku mozete izvesti proracunom nekog elementarnog modela za koji postoji teoretsko (tacno) resenje.
PrimusEng
Postovi: 54
Pridružio se: Pet Nov 30, 2007 1:58 pm
Lokacija: Ljubljana

Post od PrimusEng »

Pa ja sam več upotrebio sasvim jednostavan model - greda koja ima u prečni smjeri konzole, na kojim je samo jedno linijsko opterečenje. Rezultati Tower-a su mnogo podcijenjeni i ne znam zašto. Mogu da vam pošaljem primjer i možete se sami uvijeriti.

Pozdrav, Primož
Odgovori