Dimenzionisanje AB greda

Odgovori
dzlatko
Postovi: 13
Pridružio se: Ned Jun 04, 2006 9:56 am

Dimenzionisanje AB greda

Post od dzlatko »

Kod starog Tower-a 4 prilikom usvajanja armature u AB gredama postojala je vrlo korisna i prakticna opcija "kopiranje iteracija".Ne znam zasto je napustena u Tower-u 5.Kod velikih modela gde imate vise AB greda istog poprecnog preseka,a koje trpe znatne razlike u naprezanjima, postojeca opcija usvajanja armature u svim gredama istog seta putem iteracija je dobra,ali onda se javlja problem sto se neke grede moraju armirati znatno vecim profilima,dok je armiranje drugih, manje napregnutih sa tim istim profilima neracionalno.Onda se morate vraćati i te manje napregnute grede jednu po jednu ponovo armirati drugim tanjim profilima.U ovom slučaju bi opcija "kopiranje iteracija" bila od znatne pomoci.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Dimenzionisanje AB greda

Post od b.milan »

dzlatko wrote:Kod starog Tower-a 4 prilikom usvajanja armature u AB gredama postojala je vrlo korisna i prakticna opcija "kopiranje iteracija".Ne znam zasto je napustena u Tower-u 5...
Mogućnost kopiranja iteracija usvojene armature je, po svemu sudeći, neopravdano izostavljena iz Tower-a 5. Dobili smo priličan broj zahteva da se ova funkcionalnost vrati. Mi ćemo to i učiniti ali tek u programu Tower 6 čiji je razvoj u toku. Što se tiče Tower-a 5 - više nećemo raditi na povećanju njegove funkcionalnosti već samo na održavanju.
Odgovori