Tower 6 i anvelopa (odgovarajuci uticaji vs aps. extremi)

Odgovori
MJ
Postovi: 66
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:06 am

Tower 6 i anvelopa (odgovarajuci uticaji vs aps. extremi)

Post od MJ »

Pokusavao sam da nadjem tu opciju ali nema je u 6-ici a odnosi se na obecanje da ce se uvesti neko resenje za anvelope uticaja, posebno tackastih oslonaca!

Bilo je reci o ovome ali evo meni sad bas treba...#@$#%$% :x

I dalje anvelopa uticaja od n kombinacija izbacuje samo extremne uticaje NE vodeci racuna o tome koje su vrednosti "pripadajuce"

Ja imam slucaj mosta gde na stubu imam 6 lezista, kombinacija jako puno i bilo bi mi jako zgodno da kad se npr. odredi max vertikalna reakcija program izbaci i ODGOVARAJUCU horizontalnu reakciju a ne max horizontalnu r.

Sad,kad racunam stubove i temelje ja moram da iz anvelopa nadjem max. vertikalnu reakciju pa onda da trazim kombinaciju u kojoj je ona pa da ocitam odgovarajucu horizontalnu reakciju.
Onda to isto ponovim samo za max. horizontalnu reakciju...

Da li nameravate to da uvedete u nekom od sledecih build-ova? :D
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Obecavali su u nekom Topic-u da ce uvesti tu mogucnost i export rezultata npr. u Excel. Ali dali ce se realizovati???? :?

Bilo bi lepo da se klikne na oslonac i da talelarno pokaze koje je kombinacija merodavna i ne bi trebalo rucno da se nalazi isti. - kao kod kontrole napona u celiku :D
I ja imam isti problem na modelu koji sada radim. Trobrodna hala sa cetri kranske staze i 6 dizalica. Anvelope su maksimalni i minimalni uticaji ali ne moze se naci pripadajuci.

Pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Tower 6 i anvelopa (odgovarajuci uticaji vs aps. extremi

Post od b.milan »

MJ wrote: Ja imam slucaj mosta gde na stubu imam 6 lezista, kombinacija jako puno i bilo bi mi jako zgodno da kad se npr. odredi max vertikalna reakcija program izbaci i ODGOVARAJUCU horizontalnu reakciju a ne max horizontalnu r.
Prikaz vrednosti odgovarajucuh reakcija za izabranu ekstremnu vrednost reakcije tackastog oslonca, za anvelopu slucajeva opterecenja, uvedeno je u verziji 6
MJ
Postovi: 66
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:06 am

Post od MJ »

Da li je neko pronasao ovu funkciju u Tower u 6?
Ja ne mogu!
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

MJ wrote:Da li je neko pronasao ovu funkciju u Tower u 6?
Ja ne mogu!
Pozdrav MJ

Evo kako se moze:
Napravis anvelope uticaja. Kod Reakcije prikaz po default-u ukljucen je opcija max/min. Ako je ovo ukljucen dobijas klasicno kao u T5.5 apsolutne maksimume za sve reakcije u + i - pravcu. Ovi nisu odgovarajuci. Ako je potrebno prikazati npr. maksimalna i minimalna reakcija u nekom pravcu onda je potrebno odstiklirati opciju max/min i moze se birati anvelope i biras zeljeni uticaj npr. M2. Nakon toga dobijasa apsolutni maksimum i minimum za M2 i za te vrednosti odgovarajuce ostale reakcije (R1, R2, R3, M1 i M3). Ovo radi sigurno - isprobao sam.

Ono sto bi bilo lepo da se kada prikaze anvelopa reakcije na npr. M2 onda bibilo lepo da nekako dobije i informacija u kom slucaju opterecenja se javljalju isti (to su dva slucaja - jedan za max i jedan za min) Mozda, Moj predlog je da se pored vrednosti uticaja 133.45(M2) u uglastu zagradu ispise se i merodavni slucaj opterecenja izgledalo bi ovako 133.45(M2)[12] ili nesto slicno. Verujem da nije tesko realizovati.

Samo jos malo oko grafickog dela programa T6 za Radimpex Team. Ne znam iz kog razloga ali vam ponekad tabele pobegnu i vidljivo je samo deo npr. oznake opterecenja. Vidi sliku dole - opterecenje se br.9 jedva se vidi.

Pozdrav
Slika
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Astrodome wrote:
Samo jos malo oko grafickog dela programa T6 za Radimpex Team. Ne znam iz kog razloga ali vam ponekad tabele pobegnu i vidljivo je samo deo npr. oznake opterecenja. Vidi sliku dole - opterecenje se br.9 jedva se vidi.

Pozdrav
To se desava na samo na Windows Visti, koja ima drugacije definisan nacin prikazivanja kontrola unutar dijaloga. Liste u programu Tower se u Windows-u 2000 i Windows-u XP prikazuju kako treba.


Slika

"List" kontrola koja se koristi u programu Tower je rucno pravljena kontrola - razlog je u tome sto u standardnim bibliotekama Microsoft-a ne postoji kontrola koja ima zahtevanu funkcionalnost.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Samo da ne preskocimo ono sto je interesantnije za nas inzenjere. Sada se moze dobiti anvelopa za npr. reakciju M3 (max i min) i odgovarajuci uticaji ostalih reakcija uz max i min. Dali postoji mogucnost da se nekako dodje do toga da u kom slucaju se javljaju dobijeni max i min uticaji???

Uredu - Ok je sa Listom opterecenja - Bill Gates je kriv.
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Post od NBM »

Astrodome wrote: Uredu - Ok je sa Listom opterecenja - Bill Gates je kriv.
Mislim da mi se isti problem javio par puta ali na XP-u.
MJ
Postovi: 66
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:06 am

Post od MJ »

***Evo kako se moze:
Napravis anvelope uticaja. Kod Reakcije prikaz po default-u ukljucen je opcija max/min. Ako je ovo ukljucen dobijas klasicno kao u T5.5 apsolutne maksimume za sve reakcije u + i - pravcu. Ovi nisu odgovarajuci. Ako je potrebno prikazati npr. maksimalna i minimalna reakcija u nekom pravcu onda je potrebno odstiklirati opciju max/min i moze se birati anvelope i biras zeljeni uticaj npr. M2. Nakon toga dobijasa apsolutni maksimum i minimum za M2 i za te vrednosti odgovarajuce ostale reakcije (R1, R2, R3, M1 i M3). Ovo radi sigurno - isprobao sam.
***

Mislim da nisi u pravu.
Probaj da napravis model i opterecenja u kojem ces npr imati, izmedju ostalog i 2 opterecenja sa npr. max R3 reakcijom i razlicitim ostalim R1 i R2 reakcijama. Ovde program ne moze da odluci koju odgovarajucu reakciju R1 ili R2 da prikaze za max R3 posto je nasao 2 slucaja opterecenja u kojima je ista max R3 a razlicite R1 i R2.
Ovo sam ja isprobao.
Ko ne veruje mogu da posaljem model!

Dakle, ne znam sta je uvedeno u T6-ici ali ovo definitivno nije.
Znaci za max Reakciju tackastog oslonca je nemoguce dobiti odgovarajuce ostale reakcije, bar ne u Toweru 6.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

MJ wrote: ...Znaci za max Reakciju tackastog oslonca je nemoguce dobiti odgovarajuce ostale reakcije, bar ne u Toweru 6.
Niste u pravu.

Program radi jednu krajnje jednostavnu stvar: pronalazi maksimalnu vrednost reakcije za koju trazite ekstremnu vrednost, i za tu vrednost pamti vrednosti drugih reakcija koje se javljaju istovremeno sa ekstremnom (to su 'odgovarajuce' reakcije).

U slucaju da se u vise slucajeva opterecenja javlja IDENTICNA vrednost ekstremne reakcije, program kao odgovarajuce reakcije smatra bilo koje reakcije koje se javljaju istovremeno sa ekstremnom. Program nema nacin da zakljuci sta je od nekoliko odgovarajucih reakcija znacajnije i opasnije.

Evo jednog primera koji najbolje ilustruje ovaj problem. Na primer, trazimo ekstremnu vrednost reakcije R3 i odgovarajuce vrednosti reakcija R1 i R2 za anvelopu od tri slucaja optrecenja a imamo sledece vrednosti reakcija u svakom od ta tri slucaja:

1. slucaj opterecenja: R1=100, R2 = 0, R3 = 100
2. slucaj opterecenja: R1=0, R2 = 100, R3 = 100
3. slucaj opterecenja: R1=56, R2=59, R3=100

Ekstremna vrednost reakcije R3 je ocigledno 100. Ali, koje su odgovarajuce vrednosti reakcija R1 i R2 ?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Astrodome wrote:...Dali postoji mogucnost da se nekako dodje do toga da u kom slucaju se javljaju dobijeni max i min uticaji???
O ovome smo dosta razmisljali, ali bez velikih i dubinskih izmena ovo nije moguce izvesti. Nije problem u pamcenju jos jednog broja, vec je problem u njegovom odredjivanju zbog mesta na kome se vrsi odredjivanje maksimalnih i odgovarajucih vrdnosti reakcija. U svakom slucaju, mi cemo jos jednom preispitati izvodljivost i proceniti obim posla koji treba da se izvede.
MJ
Postovi: 66
Pridružio se: Sre Mar 28, 2007 12:06 am

Post od MJ »

Ok, meni je jasno da nije lako napraviti tu opciju.

Zabuna je nastala zbog vaseg odgovora meni u jednom predjasnjem postu, da je ta opcija uvedena u T6!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

MJ wrote:Ok, meni je jasno da nije lako napraviti tu opciju.

Zabuna je nastala zbog vaseg odgovora meni u jednom predjasnjem postu, da je ta opcija uvedena u T6!
Mislim da me niste dobro razumeli, ja se nisam zalio na teskoce oko implementacije. To sto smo rekli da je uvedeno u programu T6 i uvedeno je.
Pod odredjenim uslovima moze da posluzi za resavanje problema koji zelite da resavate.
Odgovori