!@!*

Odgovori
sonja
Postovi: 129
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 8:52 am
Lokacija: Novi Pazar

!@!*

Post od sonja »

Za Milana
prilikom eksporta u hartiju program mi je pao sa porukom
Tower055\Report\RepBase\RepTree.cpp:73
Object version error! Version 8

Radi se samo o ulasku u editor hartije, ostalo sve radi, ali je problem što ne mogu da odštampam više ništa :(

Pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ovo je posledica toga što radite sa više različitih verzija ('Build'-ova) programa Tower. Konkretno, radili ste prvo sa novijom verzijom programa a onda ste taj isti projekat nastavili da radite sa starijom verzijom programa. Desilo se da je u novijoj verziji izvršena promena formata fajla i samim time starija verzija programa nije bila u mogućnosti da učita fajl nastao u novijoj. Naravno, obrnuto važi - novije verzije UVEK mogu da učitaju fajlove iz starijih verzija ('Build'-ova).

Rešenje je da instalirate istu (ili noviju) verziju programa - sa kojom ste vec radili na tom projektu.
sonja
Postovi: 129
Pridružio se: Pon Avg 28, 2006 8:52 am
Lokacija: Novi Pazar

Post od sonja »

Hvala,
a da li ostaju posle instalacije novije verzije izveštaji i prooračuni koji su postojali pre nego što je pao program, to mi je veoma važno jer se radi o velikom modelu
Pozdrav, Sonja
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Naravno, kao što sam već napisao, nove verzije UVEK mogu da učitaju fajlove iz starijih verzija - to je pravilo od koga ne smemo nikako da odstupimo i kojeg se stalno pridržavamo. :!:
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

b.milan wrote:Ovo je posledica toga što radite sa više različitih verzija ('Build'-ova) programa Tower. Konkretno, radili ste prvo sa novijom verzijom programa a onda ste taj isti projekat nastavili da radite sa starijom verzijom programa. Desilo se da je u novijoj verziji izvršena promena formata fajla i samim time starija verzija programa nije bila u mogućnosti da učita fajl nastao u novijoj. Naravno, obrnuto važi - novije verzije UVEK mogu da učitaju fajlove iz starijih verzija ('Build'-ova).

Rešenje je da instalirate istu (ili noviju) verziju programa - sa kojom ste vec radili na tom projektu.
Pozdrav!

Jedno mi nije jasno zasto menjate format zapisa file-a u jednoj verziji programa. Ovo po meni veoma je lose. Npr.:

Radimo na nekom projektu svi u Tower-u 5. Na mojoj masini je istaliran 5.5 predzanji build koji imate. Sta ako hitno moram kod nekoga prbaciti file radi neke podele u poslu ili slicno i na njegovoj masini je istaliran napr. 5.4. To prema vasem pisanju znaci da on ne bi mogao da radi na tom modelu bez obzira da ima isto instaliran Tower 5 samo ranije verzije. Sta ako nismo u brzini u mogucnosti da istaliramo novi build ili uspemo ali nesto ode naopako i ne proradi. Narocito kod mrezne instalacije se ponekad sesava da ne uspe instalacija iz prvog a vremena nema za eksperimente.

To smo svatili da Tower 4 i 5 nemaju nikakvu mogucnost da se povezu mada bi bilo veoma zgodno i to da se moze na neki nacin. Ako imam istaliran novi Tower 5 i na nekom starom modelu iz Towera 4 treba nesto proveriti korigovati (promena zahteva nakon izgradnje) potrebno je da ponovo istaliramo staru 4-ku. Bilo bi zgodno da i Tower, kao sto svi ostali programski paketi imaju mogucnost kao npr. AutoCad 2004 moze da ucita i format R14 i 2000 itd ai da smimi u raniji format naravno ponesto se moze izgubiti usput sto je normalno.

Mozda je ovo i predlog za Tower 6???
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Astrodome wrote: Jedno mi nije jasno zasto menjate format zapisa file-a u jednoj verziji programa. Ovo po meni veoma je lose.
Mi ne menjamo format fajla iz nekog hira nego iz nuznosti - kada korisnici zatraze neku dodatnu funkcionalnost programa, ponekad je neizbezno da se promene strukture podataka a samim time i format fajla u kome su te strukture zapisane. U konkretnom slucaju, u grafickim blokovima je dodat podatak o razmeri u kojoj blok prikazuje model. Mogli smo da uradimo jedno od sledeceg:

- da cekamo najmanje godinu dana da se nakupi dovoljan broj ovih sitnih izmena pa da onda promenimo verziju sa 5.5 na 5.6
- da odmah promenimo verziju sa 5.5 na 5.6 - ovo odmah otpada jer broj iza glavnog broja 5 samo se odnosi na kapitalne promene u funkcionisanju programa - verzija je postala 5.1 kada je uradjeno dimenzionisanje betona, verzija 5.2 kada je uradjeno usvajanje armature i eksport u ArmCAD 2000 itd - prelaz sa 5.4 na 5.5 je bio kada je uradjen eksport armature u ArmCAD 20005
- da izvedemo trazene izmene u programu i da program sa tim novim funkcijama (koje su uzgred da napomenem - besplatne za korisnike i neobavezne za preuzimanje) sto pre objavimo.

Naravno, vodimo racuna o jedinstvenoj identifikaciji programa a to je onaj "Build" broj kojim se moze utvrsiti koja verzija je starija a koja novija. Ovaj sistem je mnogo jasniji od onog sistema sa dva broja (5.1, 5.2 itd) tako da u ArmCAD 2005 samo imamo identifikaciju preko "Build" brojeva.

Naravno da nije dobro kada se menja format fajla ali mi jednostavno moramo da budemo fleksibilni, brzi i korektni prema svojim korisnicima. Gubitak kompatibilnosti unazad, je ono sto smo zbog toga svesno morali da zrtvujemo. Resenje u vidu instalisanja najnovije verzije uvek ce da ukloni ovakav problem.

Astrodome wrote: Bilo bi zgodno da i Tower, kao sto svi ostali programski paketi imaju mogucnost kao npr. AutoCad 2004 moze da ucita i format R14 i 2000 itd ai da smimi u raniji format naravno ponesto se moze izgubiti usput sto je normalno.
Mozda je ovo i predlog za Tower 6???
Mozda ce ovo nekoga da razocara :wink: ali mi ne mozemo da se merimo sa AutoCAD-om ni po kojem kriterijumu. Ni po kriterijumu znacaja naseg programa u odnosu na AutoCAD, ni po broju korisnika, ni po broju programa drugih proizvodjaca softvera koji se oslanjaju na dwg ili dxf format fajla u odnosu na nas format fajla. Ni mnogo znacajniji proizvodjaci softvera od nas ne ugradjuju u svoje programe mogucnost za "backward compatibility".

Sa druge strane trudili smo se da nova verzija programa uvek bude nadskup stare verzije i po pitanju podataka ali i po pitanju funkcionalnosti. Stav nam je bio da ne trosimo vreme i novac na nesto sto nam nije na putu prema napred. Ovo smatramo perifernim stvarima cija bi cena bila veca od koristi.
Odgovori