linijski temelj

Odgovori
balasko
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Okt 19, 2006 8:22 am

linijski temelj

Post od balasko »

pozdravljeni,

Sam student i radim sa towerom 5 demo
SLIKA / LINK: http://shrani.si/f/2z/wr/1VvkrufS/temelj.jpg


Imam problem, jer ne znam kako modelirati 70m dugi linijski temelj (na sliki-linku su dimenzije) koji je na svake 3 metara obremenjen sa Fz=-180kN, Fx=124kn in Fy=50kN (u pravcu globalnih osi - sa crvenom bojom).

Prvo pitanje : Kako konstruirati T temelj? Uzmem opciju greda, i T presek te zadam dimenzije te zarotiram sa kutom alfa je 180 stupnjeva?

OPCIJA
1) poduprem sa linijskim osloncem, kakve parametre zadajem za R1,R2,R3,M1 (predpostavim dopustno za tlo je 150kN/m2)
Dali se nekdje zbog dužine linijskot temelja treba raditi kakve dilatacije ili nešto slično?

2)Dam na svake pola metra točkasti ležaj (kakve parametre dajem za R1,R2,R3,M1,M2,M3 (predpostavim dopustno za tlo je 150kN/m2) da modeliram winklerov temeljac

MOLIM ZA HITNU POMOČ TE KAKVO POZITIVNO MIŠLJENJE

Ako ima ko peške sračunat takav temeljac (od kakve hale) neka mi MOLIM LJEPO pošalje izračun na balazic.ms@siol.net

PUNO HVALA
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Model za temelj koji treba da analizirate treba da se sastoji od temeljne grede (obicna greda T preseka zarotiranog za 180 stepeni) ispod koje treba da postavite linijski oslonac (koji simulira otpor tla).

To sto znate koliki dopusten napon (150 kN/m2) ne daje podatak o tome kolika je krutost tla, odnosno koliki napon izaziva jedinicnu deformaciju tla.
balasko
Postovi: 4
Pridružio se: Čet Okt 19, 2006 8:22 am

Post od balasko »

pa neka je modul reakcije tal odnosno k dopušteni 10000 MNu z smjeru, a šta onda zadajem za R2,R3,M1 (ili za točkovni oslonac koji ima R2,R3,M1,M2,M3), Odnosno kako te parametre dobijem
Odgovori