modeliranje zidova

b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

nazgul wrote: Ukratko, poruka je - kupite Tower 6, a ako ne mozete...ko vam je kriv.
Uopste nije trebalo da pravimo Tower 5.

Trebalo je odmah da napravimo Tower 6. :lol:
staticar1
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 7:29 pm

Post od staticar1 »

b.milan wrote:
nazgul wrote: Ukratko, poruka je - kupite Tower 6, a ako ne mozete...ko vam je kriv.
Uopste nije trebalo da pravimo Tower 5.

Trebalo je odmah da napravimo Tower 6. :lol:
Pitanja koja postavljaju neki na ovom forumu su pitanja vezana za osnove proracuna konstrukcija, a to se uci na fakultetu.

Mozda bi prvo trebali neke lekcije ponoviti prije nego pocnete postavljati pitanja, a pogotovo prije nego uzmete instalaciju towera u ruke :lol:

Tower je alat za proracun konstrukcija, u njemu se ne krije inzenjer staticar ili nesto slicno :D

Kad malo bolje pogledam postove od nekih korisnika zapitam se... Isto kao da bi Tower trebao biti razvijen i dat korisnicima na upotrebu besplatno skroz. Meni da tower ne valja ja ga ne bih koristio, uzeo bih neko drugo rješenje, ne bih liječio svoje lične frustracije na ovom forumu.

Preporuka nazgulu, uplati odmah za Tower 10, pa sacekaj dok bude gotov, a do tada uci statiku konstrukcija... :lol: :lol: :lol:

Sorry na mojoj ironicnosti.
nazgul
Postovi: 27
Pridružio se: Pon Avg 11, 2008 1:38 pm

Post od nazgul »

Uh, vidim da ce ovo da preraste u pravi rat: )
Unapred se izvinjavam ostalim chlanovima foruma i administratoru.

@staticar1:

Shto se tiche kupovanja Towera 10, to cu sigurno da uradim kada za to dodje vreme, jer da mi Tower ne odgovara ne bih uopste bio chlan foruma. Nadam se da ste toliko sposobni da shvatite da smo svi mi ovde zato sto se susrecemo sa razlicitim problemima te trazimo pomoc ili savet od drugih kolega koji su se mozda sa tim vec susreli i znaju dobro reshenje, odnosno kako bi se razmenjivala iskustva. Ono sto sam ja prvo uradio kad sam se ulogovao na forum je da prochitam sve postove koji su napisani, pa tek onda postavljao pitanja koja se tichu iskljuchivo modeliranja u programu Tower. Moja pitanja su bila sasvim na mestu, nevezana za neshto shto nisam nauchio iz statike konstrukcija ili na fakultetu. Ne mogu da tvrdim, mozda ja to nisam cuo za neku od knjiga koja se zove "Statika konstrukcija - modeliranje u Tower-u", a koju ste vi prochitali, i/ili polozili kao ispit na faxu. :roll: Ako je imate, zamolio bih vas da mi kazete ko je autor i gde moze da se kupi, ja bih bash voleo da je imam.
Verujem da od toga samoproklamovanog poznavanja statike konstrukcija znate da kazete samo to sto vam pishe u user name-u, jer kontam neshto da bi takav "poznavalac" statike na neke probleme sa kojim se ljudi na ovom forumu susrecu ponekad dao i odgovor.
Evo ja vas p(r)ozivam da bar pokushate da napisete nesto shto bi lichilo na odgovor na ono shto sam pitao vezano za ponashanje (konkretno torziju) zgrada asimetrichnog oblika pod delovanjem zemljotresa. Pitanje je u ovom topicu na strani br.2. Ako to nije oblast o kojoj mozete neshto reci, onda bi bilo mudrije da i dalje budete anonimus na forumu i da vi, svoje frustracije, lechite negde drugde.
staticar1
Postovi: 97
Pridružio se: Pet Okt 31, 2008 7:29 pm

Post od staticar1 »

nazgul wrote:Uh, vidim da ce ovo da preraste u pravi rat: )
Unapred se izvinjavam ostalim chlanovima foruma i administratoru.

@staticar1:

Shto se tiche kupovanja Towera 10, to cu sigurno da uradim kada za to dodje vreme, jer da mi Tower ne odgovara ne bih uopste bio chlan foruma. Nadam se da ste toliko sposobni da shvatite da smo svi mi ovde zato sto se susrecemo sa razlicitim problemima te trazimo pomoc ili savet od drugih kolega koji su se mozda sa tim vec susreli i znaju dobro reshenje, odnosno kako bi se razmenjivala iskustva. Ono sto sam ja prvo uradio kad sam se ulogovao na forum je da prochitam sve postove koji su napisani, pa tek onda postavljao pitanja koja se tichu iskljuchivo modeliranja u programu Tower. Moja pitanja su bila sasvim na mestu, nevezana za neshto shto nisam nauchio iz statike konstrukcija ili na fakultetu. Ne mogu da tvrdim, mozda ja to nisam cuo za neku od knjiga koja se zove "Statika konstrukcija - modeliranje u Tower-u", a koju ste vi prochitali, i/ili polozili kao ispit na faxu. :roll: Ako je imate, zamolio bih vas da mi kazete ko je autor i gde moze da se kupi, ja bih bash voleo da je imam.
Verujem da od toga samoproklamovanog poznavanja statike konstrukcija znate da kazete samo to sto vam pishe u user name-u, jer kontam neshto da bi takav "poznavalac" statike na neke probleme sa kojim se ljudi na ovom forumu susrecu ponekad dao i odgovor.
Evo ja vas p(r)ozivam da bar pokushate da napisete nesto shto bi lichilo na odgovor na ono shto sam pitao vezano za ponashanje (konkretno torziju) zgrada asimetrichnog oblika pod delovanjem zemljotresa. Pitanje je u ovom topicu na strani br.2. Ako to nije oblast o kojoj mozete neshto reci, onda bi bilo mudrije da i dalje budete anonimus na forumu i da vi, svoje frustracije, lechite negde drugde.

Gospodine ja sam odavno ucesnik u ovom forumu, ranije sam imao nick staticar (cini mi se) i pisao sam cak i o nekim stvarima koje mi se ne svidjaju u toweru.

Ne svidja mi se ton ni nacin na koji zahtjevate da neko besplatno odgovori na vase probleme. Ako zelite kurs iz nekog softwera sigurno da nije teško naći nekoga ko će vam to obaviti.

Lijepo zamolite za odgovor, pa ako neko ima dovoljno slobodnog vremena i volje neka pomogne.

Ja se nisam bavio nesto puno statikom zgrada, tako da nisam imao problem kakav vas zanima, a ne isplati mi se to istrazivati da bih dao neki odgovor.

Ako vas zanima nesto iz mostova, onda ja mogu pomoći. Jer sam radio nekoliko godina na proračunu takvih objekata.

Kniga za modeliranje konstrukcija towerom ne postoji, niti će postojati ikada nešto slično. Tower i svi drugi softweri su samo alati u nasim rukama.

To je u poredjenju isto kao sto ce neki majstor sa skromnim alatom napraviti nesto grandiozno, a nekome nema pomoci ni da mu se daju sve masine i alati svijeta... :lol:
Odgovori