Tower 6 BETA

Odgovori
Tarnik
Postovi: 13
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 8:47 am
Lokacija: Zagreb, Hrvatska

Tower 6 BETA

Post od Tarnik »

Dragi Radimpex-ovci,
Predlažem Vam da pošaljete kopije Towera 6 zainteresiranim korisnicima na testiranje. Na taj način bi se ubrzalo testiranje, a možebitne greške bi prije izašle na vidjelo.
Naravno, ja sam zainteresiran za testiranje.
Molim kolege koji imaju mrežne i pojedinačne instalacije Tower-a 5.5, a voljni su pomoći da se jave. :idea:
WD
Postovi: 137
Pridružio se: Uto Jun 06, 2006 8:35 am
Lokacija: Varaždin

Post od WD »

Prijedlog je dobar i česta je praksa programerskih tvrtki. Nadam se da će Radimpex razmotriti ovaj prijedlog.
Reci nam nešto više o tome kako ti možemo pomoći? Ili pošalji PP.
Tarnik
Postovi: 13
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 8:47 am
Lokacija: Zagreb, Hrvatska

Post od Tarnik »

Mislio sam da već gotove statičke izračune provjerene na Tower-u 5.5 provrtimo na Tower-u 6 BETA. Zbog veće provjere, svaki tester neka provjeri objekt sa visokostijenim nosačima ( zidnim nosačima ), okvirni sustav, podzemne objekte i sl. Što više različitih objekata to će povratna informacija biti bolja.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Hvala na ponudjenoj pomoci, ali ipak cemo morati da je odbijemo.

Razlog je sto mi ne mozemo sebi da dopustimo sistem "beta" testiranja - jednostavno, mi nemamo (bar) 2-3 meseca vremena da bi mogli da cekamo prijave/zapazanja beta testera.

Za to vreme (2-3) meseca mi moramo mnogo toga da uradimo na programu, da ga menjamo, da dodajemo nove mogucnosti, da ispravljamo nedostatke koji su otkriveni od strane nasih testera. U sadasnjoj fazi testiranja, svakih 2-3 dana pravimo novu verziju (build) programa. Program je na samom kraju procesa testiranja, a ovo zakasnjenje njegovog izlaska prouzrokovano je zbog naknadnog dodavanja jedne potpuno nove komande visoke slozenosti (u oblasti automatskog generisanja grafickih i tekstualnih blokova - izvestaja).
Takodje, zbog toga smo morali da malo menjamo i neke druge detalje u programu, ali nase je misljenje da je sve to bilo opravdano.


Samo bih hteo da jos kazem da vise od 98% otkrivenih gresaka nije u vezi sa proracunom odnosno sa tacnoscu rezultata proracuna, vec su u pitanju greske funkcionisanja interfejsa, dijaloga, pucanja programa zbog memorijskih ili numerickih prekoracenja, zaglavljivanja zbog nesinhronizovanosti itd,itd..
Odgovori