Greda bez ugiba ???

Odgovori
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Greda bez ugiba ???

Post od Astrodome »

Postovani,

Proracunao sam jednu gredu - na dva oslonca bez znacajnog opterecenja ali mi se desilo da kod proracuna prslina dobijem rezultate a kada se proracunaju ugibi rezultat je vrlo cudan. Ugib = 0.00mm. Ni elasticne ugibe ne prikazuje. Dali negde gresim?

Slika
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Svaki rezultat je moguc - to zavisi od ulaznih podataka.

Posaljite nam fajl, mi cemo ga analizirati i pronaci odgovor. Inace, proracun ugiba armirano-betonskih nosaca se ne vrsi na osnovu elasticnih ugiba statickog proracuna, vec na osnovu analize naponskog stanja i stanja prslina u nosacu, uzimajuci u obzir (pored betonskog preseka) i armaturu.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

b.milan wrote:Svaki rezultat je moguc - to zavisi od ulaznih podataka.

... Inace, proracun ugiba armirano-betonskih nosaca se ne vrsi na osnovu elasticnih ugiba statickog proracuna, vec na osnovu analize naponskog stanja i stanja prslina u nosacu, uzimajuci u obzir (pored betonskog preseka) i armaturu.
Poznajem nacin na kome se racuna ugib AB preseka zato mi nije jasan rezultat koji mi je dao T5.5. Ali cu vam poslati file da vidimo na cemu smo. Prsline imamo - da vidimo gde su nestali ugibi :?:
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Izgleda da je reinstalacija pomogla i ustanovio sam da je nesto vezano za podesavanja u file-ovima sa znako Tower.$*** u extenzijama koje kad sam izbrisao nakon deinstalacije i stavio samo originalne koje dolaze sa instalacijom onda je proradio i racunao bez problema. Kada pregazim iste sa starim file-ovima za podesavanjima isti problem se desava - vraca se.

Zato samo oprezno sa podesavanjima u Tower-u! Izgleda da previse opcija za Costumize ponekad moze dovesti i do greske.

Pozdrav svima!

Sad cu da jedan po jedan da vracam file-ove sa podesavanjima *.$** i javicu kad naidjem na zlokobni :-)
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

IZVINJAVAM SE RADIMPEX-Team-u!

Ko radi taj i gresi -greska je moja a ne Tower-ova.
Odgovori