Cudan rezultat

Odgovori
Shkomi
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Jul 26, 2006 11:59 am

Cudan rezultat

Post od Shkomi »

Pokusacu da Vam sto bolje objasnim problem koji nam je tower napraavio, problem u smislu da napone u tlu ne mozemo da prikazemo ruskim revizorima, vec moramo da pribegavamo akrobaciji.

Objekat u osnovi 170*80m, ima 4 sprata, posmatraju se samo vertikalna opterecenja za dimenionisanje temeljne ploce debljine 80 cm. Geomehanickim elaboratom je dobijeno da je krutost vinklerovih opruga po nekim trakama razlicite sirine, 12 000, 10 000, 28 000, 25 000.Znaci ispod temeljne ploce je povrsinski oslonac izdeljen na pravougaone trake koje repspektivno imaju te vrednosti.

Svi rezultati su ok, dijagram sleganja je ocekivan, ali dijagram napona je jako cudan, javlja se veliki skok napona, 1m desmo od granice povrsinskih oslonaca k= 10 000 i k=28 000, a to je ujedno i velicina konacnog elementa.znaci dijagram napona u tom delu nije slican dijagramima sleganja, a morao bi, jer napon/krutost= sleganje. Tej skok napona je konstantno na 1m desno od granice promene krutosti povrsinskog oslonca, kada se ta granica pomera(prosiruju se i suzavaju trake oslonaca) i ta grba se pomera, NEstaje jedino, ako se uzme konstantna vrednost krutosti temeljne posteljice za celu plocu i tada su dijagrami napona slicni dijagramima sleganja(identicni, samo su im vrednosti razlicite). Probali smo da ubacimo neke medjutrake da smanjimo nagli skok krutosti, ali smo dobili nove skokove napona, nelogicne pikove.

Malo sam bio opsiran, ali se nadam da ste me shavtili.

Kako moze da se otkloni ova nelogicnost. Ovo ujedno daje i povod za razmishljenja o uvodjenju promenljive krutosti vinklerovih opruga

pozdrav
Shkomi
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Jul 26, 2006 11:59 am

Re: Cudan rezultat

Post od Shkomi »

Voleo bih da cujem mishljenje nekog iz radimpexa o ovom problemu, jer mi ne deluje banalno a u firmi nismo mogli da nadjemo nijedno logicno objasnjenje.

Mozda gresim, ali mi iz moje perspektive ne deluje kao nesto sto je zanemarivo.

pozdrav
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Ja se izvinjavam sto ranije nisam odreagovao na problem koji ste izlozili.

Vrlo je tesko dati korektan odgovor na osnovu opisa - ma kako on detaljan bio.

Jedini nacin je da nam posaljete model, a mi cemo tada moci da ispitamo u cemu je problem.
Odgovori