Simetricno armiranje AB zidova

Odgovori
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Simetricno armiranje AB zidova

Post od marko »

Lijepi pozdrav!

....da li mi netko može dati savjet kako da "jednim udarcem" (simetrično)
armiran Ab zid u prostornom modelu? Naime, da li je moguce ikako "skratiti" postupak odvojenog armiranja gornje i donje zone sobzirom da je ta armatura u vecini slucajeva identicna?
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Re: Simetricno armiranje AB zidova

Post od thenightrider »

Pretpostavljam da je u pitanju riječ o čistom savijanju?
U ulaznim podacima-lokalno (dimenzioniranje ploča) svi su AB zidovi po defaultu okarakterizirani za simetrično armiranje, to znači ići na dimenzioniranje ploča=>ulazni podaci-lokalni=>označiti zidove kojima se žele pridružiti dane karakteristike=>označiti željeni način armiranja,dimenzioniranja i ostale karakteristike=>dimenzioniranje.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Mislim da je kolega marko zeli usvajati amaturu odjednom u obe zone a ne da dimenzionise na simetricno armiranje. Ali ne znam dali se moze odjednom usvojiti obe zone istovremeno. Nisam primetio opciju za to. Mozda nam milan moze pomoci ako postoji takav nacin usvajanja u istom vremenu za obe zone.


Pozdrav!
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Post od marko »

Upravo tako kolega Astrodome. Htio bih "jednim udarcem" odabrati obostranu armaturu! Usteda na vremenu i papiru prilikom ispisa tekstualnog izvjestaja!
Nadam se da ce nam gospodin b.milan pomoci kada se vrati sa godisnjeg odmora!

Pozdrav!
ZZZ
Postovi: 20
Pridružio se: Pon Maj 07, 2007 1:50 pm
Lokacija: HR

Post od ZZZ »

Ova opcija nije moguća u TOWER.
Pitanje je da li se proračun radi za seizmičke zidove ili za viskostjene nosače (zidni nosači). U prvom slučaju je sve jasno i dobro rješeno, ali drugi slučaj je veći problem.
Proračun sila u visokostjenim nosačima metodom konačnih elemenata nije jednostavan, zavisi od puno parametara koji se u TOWER 3d modelu ne mogu unijeti. Trebalo bi u svakom slučaju sile i armaturu u nosaču provjeriti na "klasični" način. Razlike mogu biti jako velike! Probajte na jednostavnim 2d modelima.
Kakvo mišljenje ima Radimpex o ovome?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Simetricno armiranje AB zidova

Post od b.milan »

marko wrote:Lijepi pozdrav!

....da li mi netko može dati savjet kako da "jednim udarcem" (simetrično)
armiran Ab zid u prostornom modelu? Naime, da li je moguce ikako "skratiti" postupak odvojenog armiranja gornje i donje zone sobzirom da je ta armatura u vecini slucajeva identicna?
U planu je da se omoguci kopiranje oblasti armiranja (odnosno oblasti usvojene armature) iz jedne u drugu zonu.
Odgovori