Tower 5 i Windows vista

Odgovori
imkrs
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 12:35 pm
Lokacija: Banja Luka

Tower 5 i Windows vista

Post od imkrs »

Pomozite, Tower5 mi loše radi pod Vistom???
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Da li lose radi ili uopste ne radi ?

Da bi uopste radio, potrebno je uraditi sledece:
1. desni klik na TowerPro.exe -> Properties. Otvorice se dijalog u kome treba da se ide na "Compatibility"
Tu je potrebno ukljuciti DVA NAJDONJA check box-a (za disable-ovanje nekih grafickih egzibicija Windows-a Viste)

Tada bi program trebao da radi. Medjutim ako ipak ima problema sa grafikom (ekran nece da se osvezava, mis se lose krece) u pitanju je problem sa drajverima za grafiku i potrebno je pronaci najnovije drajvere i instalirati ih (odredjeni problemi su prijavljeni sa integrisanom Intel-ovim grafikim kartama na nekim Toshiba laptopovima)
imkrs
Postovi: 7
Pridružio se: Pon Jul 09, 2007 12:35 pm
Lokacija: Banja Luka

Post od imkrs »

Uvek ažuriram najnovije drajvere za grafičku. U pitanju je Radeon 9600. Pod XP-om sve radi savršeno, pod vistom miš trza, koči se, ekran se sporo osvežava. Startovanje naravno ide kao administrator. Na ikonici za Tower5 stoji onaj "štitnik". Sve sam isprobao, umanjivao egzibicije viste, umanjivao rezoluciju... Ništa ne ide na bolje.
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Post od thenightrider »

Poštovanje!
Može li mi netko konačno reći da li Tower 5 radi u redu pod 32 bitnom Vistom ili ne? KOji operativni sustav instalirati na računalo kako bi se Tower 5 ponašao u redu uzevši u obzir hardware nove generacije pa da drugi programi ne trpe zbog Towera? :roll:
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Na hardware-u nove generacije treba upotrebljavati software nove generacije :wink:

Za Tower 5 optimalan operativni sistem je Windows XP. T5 moze da radi i na Windows 2000 a moze da radi (uz izvesna ogranicenja performansi grafike) i na Windows Vista operativnim sistemima.

Tower 5 je projektovan i izveden mnogo pre dolaska Vista operativnog sistema.

Takodje, mi ne mozemo da garantujemo da ce Tower 6 raditi na operativnom sistemu koji ce doci nakon Viste - jednostavno to nije 100% pod nasom kontrolom.
Odgovori