optimalna konfiguracija računala

Odgovori
mažoretkinje
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Jul 04, 2006 12:25 pm
Lokacija: Zagreb

optimalna konfiguracija računala

Post od mažoretkinje »

Zanima me optimalna konfiguracija računala za Tower 5.
Da li je dual core procesor loš izbor za ovaj program
Vranješ
Postovi: 121
Pridružio se: Pet Sep 08, 2006 1:26 am

Re: optimalna konfiguracija računala

Post od Vranješ »

mažoretkinje wrote:Zanima me optimalna konfiguracija računala za Tower 5.
Da li je dual core procesor loš izbor za ovaj program
Meni je super....+dva ekrana (24"+20,5") . Idealno. ;)
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: optimalna konfiguracija računala

Post od NBM »

Nema boljeg izbora za CPU od C2D, samo pod uslovom da ima dosta RAM memorije. Minimalno za iole podnosljiv rad je 1GB DDR2 a pozeljno 2GB ili vise mada je za XP limit 3 GB...
Sa 2GB bez problema se rjesavaju veliki sistemi do otprilike 500.000 nepoznatih bez prelaska na HDD/swap.

Istina je da kod C2D drugo jezgo CPU nije iskorisceno Tower-om ali se mogu druge stvari raditi na PC-u bez zastoja koji je karakteristican za konfiguracije sa jednim jezgrom.

Kvalitetna MB (maticna ploca), napajanje i po mogucnosti sto veci TFT su sugestija uz izbor kvalitetnijeg GPU i periferija, ali sve zavisi od raspolozivog budzeta. Za optimalnu konfiguraciju treba bar 1.500-2.500€, mada uz pametan izbor se moze proci i jeftinije.
mažoretkinje
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Jul 04, 2006 12:25 pm
Lokacija: Zagreb

Re: optimalna konfiguracija računala

Post od mažoretkinje »

"Nema boljeg izbora za CPU od C2D, samo pod uslovom da ima dosta RAM memorije. Minimalno za iole podnosljiv rad je 1GB DDR2 a pozeljno 2GB ili vise mada je za XP limit 3 GB...
Sa 2GB bez problema se rjesavaju veliki sistemi do otprilike 500.000 nepoznatih bez prelaska na HDD/swap.

Istina je da kod C2D drugo jezgo CPU nije iskorisceno Tower-om ali se mogu druge stvari raditi na PC-u bez zastoja koji je karakteristican za konfiguracije sa jednim jezgrom.

Kvalitetna MB (maticna ploca), napajanje i po mogucnosti sto veci TFT su sugestija uz izbor kvalitetnijeg GPU i periferija, ali sve zavisi od raspolozivog budzeta. Za optimalnu konfiguraciju treba bar 1.500-2.500€, mada uz pametan izbor se moze proci i jeftinije"

Hvala na pažnji.


Ovo šta ja imam bi trebalo biti dobro, a nije:
Intel(R) Core (TM) 6420 2PU 2.13 GHz (I TO PUTA 2) i 3,25 GB RAM. Prilikom izračuna modela većeg od 50000 čvorova puca i kaže da nema dovoljno virtualne memorije.???????????????

Neki savjet? Kako podignuti virtualnu memoriju i na koliko?
NBM
Postovi: 284
Pridružio se: Sre Jun 07, 2006 7:11 am

Re: optimalna konfiguracija računala

Post od NBM »

mažoretkinje wrote:"... Prilikom izračuna modela većeg od 50000 čvorova puca i kaže da nema dovoljno virtualne memorije.???????????????

Neki savjet? Kako podignuti virtualnu memoriju i na koliko?
Dva savjeta su data u uputstvu.
Jedno se odnosi na podizanje virtuelne memorije i jednostavno je.
Drugo se odnosi na ogranicenje Windows-a po pitanju maksimalne alokacije memorije od 2 GB sto moze biti prepreka za proracun velikih sistema. Ova granica se moze pomjeriti kod Windows XP, sa 2 GB na 3 GB.
Najbolje da iscitate uputstvo ukoliko je rijec o XP-u i primjenite ga.
Ima slucajeva kada ovo ne pomaze...ali najbolje da probate prethodno ukoliko vec niste.

Konfiguracija je OK. Ima vjerovatno 4 GB RAM-a ali OS prepoznaje navedenih 3,25 GB. Za punih 4 GB neophodna je Vista ali 64-bitna ver.
mažoretkinje
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Jul 04, 2006 12:25 pm
Lokacija: Zagreb

Post od mažoretkinje »

Hvala.
Shkomi
Postovi: 10
Pridružio se: Sre Jul 26, 2006 11:59 am

Moja konfiguracija

Post od Shkomi »

E6300 12 800
P5W DH deluxe 15 300
2*1 GB kingston 800 MHz 9 100
7600gs 7000
hdd raptor 74 gb 14 000
hdd WD 320gb 6 700
2*pioner 112 2700
chieftec lbx 02 b-b-b 400w 8500
CM hyper tx 1800
samsung 225 bw 30 000

ukupno 107 900 zver za tower.

Sta bih ja voleo da vidim, ostavljena mogucnost korisniku da izabere stepen opterecenosti procesora, i optimizacija koda za oba jezgra, znaci ako zurim oba jezgra 100%, ako ne zurim 1 jezgro 100%, a ako moram vise stvari paralelno da odradim, 1 jezgro 50% recimo.
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Drage kolege!

Sta su nam kolege inzenjeri radili dok nismo imali mocne racunare kao sto imamo danas, a i u vreme kada smo imali samo 64MB memorije na Commodore racunaru??? Radili su se prosti modeli u SAP-u ili u cuvenom Stess-u koji su dali rezultate koji su sasvim zadovolajvaljuce.

Mi sada imamo mocne racunare, mocan program Tower i nismo zadovoljni sa njime jer nam trebaju jos jaci racunari. Mislim da bi trebalo ici u manje slozenije modele za koje ne strebaju racunari koji su nedavno izasli iz NASA ili Pentagona.

Racunari u segmentu oko 600Eura su sasvim dovoljni za rad sa realnim problemima i T5. Ajde malo da stedimo te cvorove i bicemo svi srecni! :-)


Pozdrav!
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Re: optimalna konfiguracija računala

Post od Konstruktivac »

mažoretkinje wrote:"Prilikom izračuna modela većeg od 50000 čvorova puca i kaže da nema dovoljno virtualne memorije.???????????????

Neki savjet? Kako podignuti virtualnu memoriju i na koliko?
Kao prvo povecajte virtualnu memoriju kao sto je u uputstvu.

Kao drugo - Kod generisanja mreze previse ste usitnili model. Razmislite malo - mozda i krupnija podela daje zadovoljavajuce rezultate. Ako nesto hocete detaljno da analizirate npr. plocu sestog sprata - izdvojite kao posebnu i tamo usitnite MKE.

Mozda ovo pomaze i ne treba skratiti budzet za jos nekolko stotina eurica!

Pozdrav!
Odgovori