Horizontalno površinsko opterećenje na vertikalne zidove

Odgovori
cericdenis
Postovi: 1
Pridružio se: Uto Jul 03, 2007 8:10 pm
Lokacija: 0000
Kontakt:

Horizontalno površinsko opterećenje na vertikalne zidove

Post od cericdenis »

Pozdrav,

posjedujem verziju 4 Towera. Interesuje me kako da u verziji 4 apliciram horizontalno površinsko opterećenje na AB vertikalne zidove i kako da te iste zidove modeliram (linijski oslonac u planetu ili kako?).
Također, posjedujem demo verziju 5.5. Tamo sam našao način da apliciram navedeno opterećenje, ali kako da očitam uticaje na zidovima.

Hvala!
0000
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

U Tower-u 4 (odnosno ovde se radi o Panel Pro-u) nije bilo predvidjeno zadavanje povrsinskog opterecenja upravnog na ravan rama. Znaci - nikako.


Ocitavanje uticaja u zidu vrsi se na isti nacin kao i u ploci - recimo, u dispoziciji izaberete ram u kome se nalazi zid koji zelite da analizirate, i kada dobijete prikaz tog zida u 2D prozoru, komanda "Uticaji u ploci" omogucice da se prikazu izolinije uticaja. Takodje kao i kod ploce, i ovde se mogu upotrebiti komande za dobijanje uticaja u izabranom preseku, kao i uticaji u izabranom pravcu ("Vektorski presek").
SinisaL
Postovi: 2
Pridružio se: Pon Jun 05, 2006 3:17 pm

Opterecenje upravno na zidove u Tower-u 4

Post od SinisaL »

Koliko se secam, moguce je zadati povrsinsko opterecenje u izgenerisanom modelu u Toweru 4. Potrebno je formirati novi slucaj opterecenja i zatim u ramovima zadavati opterecenje.
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

b.milan wrote:U Tower-u 4 (odnosno ovde se radi o Panel Pro-u) nije bilo predvidjeno zadavanje povrsinskog opterecenja upravnog na ravan rama. Znaci - nikako......
I ja sam siguran da se moze zadati opterecenje upravno na ravan vertikalnog zida u Toweru 4. Izgenerise se model, otvri se ram u kome se nalazi zeljeni zid, napravi se novi slucaj opterecenja, nanese se na zid opterecenje upravno na ravan zida. Nakon zatvaranja Panel Pro-a treba da se u Toweru dodaje odredjenom osnovnom slucaju opterecenja koji je definisan u okviru PanelPro-a.

Ne moze se zadati ovakvo opterecenje na negenerisan model.

Panel Pro-u se ne moze zadati opterecenje na zidne elemente upravno na ravan zida ali samo u slucaju kada se Panel Pro samostalno pokrece, a ne u okviru samog Tower-a.

I ja sam davno radio u starom Tower-u ali ispravite me ako gresim.
Odgovori