Kako modelirati temeljnu plocu

Odgovori
Bax
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 11:41 am

Kako modelirati temeljnu plocu

Post od Bax »

Postovane kolege molio bi Vas ako neko moze da mi kaze kako da modeliram kontra plocu sa gredama, čiji se prostor ispunjava peskom i preko toga se radi podna ploca. Dali grede treba simulirati liniskim osloncina podne ploce ili na neki drugi nacin? Ja sam pokušao da napravim model na sledeći nacin: postavio sam ploču d=0.4m na koti recimo 0.0 a zatim grede h/b=1/0.4 ravnjao za donju ivicu ploče i zatim postavio podnu ploču koja leži na rebrima temeljne ploče. Kada ovo renderujem ovo izgleda super ali sietem je labilan, a kada postavim temeljnu plocu na koti 0.0 i podnu ploču na koti 1.0m i grede simuliram linijskim osloncima podne ploce koji se nakon generisanja pretvaraju u zidna latna. Ovako modelirani sistem prolazi ali na ovaj nacin simulirana rebra temeljne ploce nemogu da dimezionišem kao grdne elemente.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Podna ploca ovde ne bi trebala da igra nikakvu konstruktivnu ulogu - mozemo je uneti u konstrukciju samo kao optrecenje (zajedno i sa peskom kojim se zapunjava medjuprostor).

Preostaje znaci kontraploca.
To je obicna ravanska konstrukcija koja se sastoji od grednog rostilja (ravan z=0.0) i ploce (takodje ravan z=0.0)
Gredama se zada odgovarajuca ekscentricnost (u vasem slucaju 0.5 m) ali se obavezno ukljuci "Fiktivna ekscentricnost"

To bi bilo najjednostavnije a opet, potpuno korektno resenje.
Odgovori