TPBK

Odgovori
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

TPBK

Post od thenightrider »

Pitanje za Milana: U kojoj je fazi postupak sa implementiranjem TPBK u Tower? U privatnoj ste mi poruci davno odgovorili da ćete kontaktirati Vase kolege u Hrvatskoj s kojima trebate odraditi posao?TPBK je odavno na snazi a od 01.srpnja 2007. prestaje paralelna upotreba PBAB koji od tog datuma neće više biti na snazi u RH. Molim konkretan odgovor! Hvala unaprijed.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Informacija sa kojom raspolazemo je sledeca:

Hrvatski TPBK je ekvivalentan Eurokodu koji je vec implementiran u programu Tower 5.
Oznake i parametri za beton i celik mogu se proizvoljno zadati i prilagoditi lokalnoj upotrebi.
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Post od thenightrider »

b.milan wrote:Informacija sa kojom raspolazemo je sledeca:

Hrvatski TPBK je ekvivalentan Eurokodu koji je vec implementiran u programu Tower 5.
Ako je to stvarno tako (ja to iskreno neznam niti sam čuo neku službenu informaciju da je TPBK zaista ekvivalentan EC2), da li to znaći da će Tower 6 imati mogućnost odabira TPBK kao propisa za projektiranje (bez obzira što je po Vama to isti propis kao i EC2) ili će ostati samo odabir EC2 pa ostajemo na nagađanjima (ili ne ?) da su to isti propisi. Molio bi kolege koji imaju više iskustva sa projektiranjem po EC2 i TPBK da komentiraju ovaj navod o njihovoj ekvivalentnosti (da li su to zaista ekvivalentni propisi).Hvala svima!
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Post od thenightrider »

Ipak je opet prolongirana primjena TPBK od 30.lipnja 2007 na 30.lipnja 2008.g (http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2007/1997.htm) ali i dalje ostaje ovo pitanje o ekvivalentnosti TPBK i EC2.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Mozete racunati da ce TPBK nositi ime "TPBK" u programu Tower 6.
To sto je one ekvivalentan EC samo je olaksavajuca okolnost za nas ali i korisna informacija za korisnike.
Odgovori