Tower Viewer 1.0

Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Tower Viewer 1.0

Post od Astrodome »

Postovane kolege u Radimpex-u

Kolege detaljisti u firmi crtaju armaturu i vrlo cesto koriste podatke iz Tower file-ova i naravno pokrecu Tower kao program i zauzimaju jednu licencu na HardLock-u. Ponekad to i nije problem, ali ako je guzva onda i te kako.

:idea:

Imamo predlog da se napravi Tower Viewer programcic sa kojim se moze ucitati Tower file-ovi i pregledavati razultati proracuna i usvojene armature. Nista drugo ne bi trebalo da se moze raditi u njemu samo pregled rezultata, pregled setova greda i ploca, kao i lokalne ose i neke jos funkcije koje korisnici bi smatrali korisnim (merenje rastojanja itd)....Naravno sve to da bude free verzija :D

:idea:

Dali se moze nesto uraditi u ovom pravcu? To bi bilo verovatno neka vrsta osiromasenog Tower-a. Ostali forumasi sta misle o ideji?
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Pa da utvrdimo cinjenicno stanje:

Radimpex Team nije zainteresovan za ovu mogucnost (a ni clanovi foruma).

Hvala na odgovor.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nemojte se ljutiti na nas sto ne mozemo bas da stignemo na vreme da odgovorimo na sva pitanja koja se postavljaju na ovom forumu.

Procitao sam Vase pitanje istog dana kada ste postavili a nisam na njega odgovorio cekajuci da vidim da li jos neko podrzava ovako nesto, tj. da cujemo jos neka misljenja o ovome.

Naime, mi kao mala, privatna, komercijalno orijentisana firma, ne mozemo imati previse interesa u pravljenju kompleksnih, vremenski i resursno zahtevnih programa koji ne bi imali komercijalnog efekta - da bi smo tako nesto uopste i pomisljali da radimo, moramo imati jak razlog za to - a to je zainteresovanost korisnika. Takodje, da bi smo se uopste upustali u tako nesto, moramo imati i analizu obima i vrste posla - a ni sama analiza obima planiranog posla nije trivijalna operacija. Da ne govorim da o ovome sto ste vi predlozili uopste nismo ni razmisljali.

Mi sada imamo tri linije programa - Tower, ArmCAD i NormaBase. Trenutno se radi Tower 6 a odrzavaju se Tower 5, ArmCAD i NormaBase. Pri tome, ArmCAD ima dve odvojene varijante koje se odvojeno odrzavaju. Uvodjenje jos jednog programa u celu ovu pricu, fizicki nije moguce.

Hvala.
Avatar
markom
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 12:40 pm
Lokacija: Moskva
Kontakt:

viewer

Post od markom »

Mozda bi bilo lakse kolegama iz Radimpexa da urade viewer hartije koji bi bio free. Mogao bi da izgleda kao sto izgleda editor hartije u okviru towera, ali da bude zaseban program. Time bi se izbeglo nepotrebno stampanje na papiru ili export u PDF.

Najveci razlog su cesto necitki blokovi, sa mnogo podataka koji se samo zumiranjem mogu analizirati. Ovako bi tehnicari, a i inzenjeri mogli gledati blokove a da ne zauzimaju jedno mesto na mrezi.

:idea: Mogao bi se uvesti i neki lenjir za merenje rastojanja koje nije kotirano. Osiguranje oko stubova, osiguranje u polju....

Pozdrav
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Pozdravljam vas predlog i da barem neko deli moje misljenje o potrebi ovakvog alata.

Kod komplikovanijih modela ponekad je jako dobro dosao i kada se mogu pogledati modeli u 3D a ne kao iskazani ramovi i ploce u editoru.

Ja bih ipak ostao da je potrebno i da se model moze gledati bez zauzimanja jedne license.

Ali.... Ako vas predlog prodje i to je pomak. Nadam se da ce kolege u Radimpexu nesto uciniti po ovom pitanju.

Za sad:

Tower Viewer - 1 glas
Tower Paper Viewer - 1 glas


Pozdrav.
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Jos jedan glas za Tower Viewer.


2:1
Tarnik
Postovi: 13
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 8:47 am
Lokacija: Zagreb, Hrvatska

Post od Tarnik »

I ja bi dodao jedan glas za preglednik tower-a.
3:1
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Post od marko »

Jos jedan glas za Tower Viewer!!!

4:1
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Nakn malo pretrazivanja po internetu vezano za program Strand7 koji je koristio kolega thenightrider u svom postu vezano za drugu problematiku odmah sam uocio na prezentaciji programa Strand7 da postoji za njihov program Strand7 Model Viewer. Mislim da i radimpex mora da stvori svoj Tower Model Viewer. Odvojite malo vremena da nam to odradite kao sto su to i drugi odradili!

Sa prezentacije Strand7:
The Strand7 Viewer may be used to open and view Strand7 models of any size, including results. The Viewer does not allow any editing or saving of the model and the printing functions are disabled. The Viewer is intended to be used for inspecting Strand7 models and communicating information and ideas between Strand7 users and their clients.
http://www.strand7.com/ pod stavkom Downloads/Strand7 Model Viewer.
Avatar
markom
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Avg 08, 2006 12:40 pm
Lokacija: Moskva
Kontakt:

Post od markom »

I ja sam pre za kompletni pregled towera nego papira. Ali mislim da je lakse napraviti pregled papira nego kompletnog filea sa rezultatima.

Stoga 4-1 vise ne vazi .

5-0
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Odluka o ovome je strateske prirode - nije svejedno ako firma koja bi inace kupila 10 licenci programa, zbog postojanja Tower Viewer-a kupi samo 5.
Mi ipak, prodajemo proizvod, i ako se steknu okolnosti da smanjimo cene naseg proizvoda za 10, 20 ili 50% mi cemo to i uciniti.

Ovo isto vazi i u suprotnom pravcu.

U svakom slucaju, o nekom modalitetu rada Demo verzije programa Tower 6 koji bi mogao da ima malo vecu funkcionalnost nego do sada - razmisljamo.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

b.milan wrote:U svakom slucaju, o nekom modalitetu rada Demo verzije programa Tower 6 koji bi mogao da ima malo vecu funkcionalnost nego do sada - razmisljamo.
???? Dali ima nekog pomaka vezano za nasu diskusiju i Tower Viewer-a??
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Astrodome wrote:
b.milan wrote:U svakom slucaju, o nekom modalitetu rada Demo verzije programa Tower 6 koji bi mogao da ima malo vecu funkcionalnost nego do sada - razmisljamo.
???? Dali ima nekog pomaka vezano za nasu diskusiju i Tower Viewer-a??

Ne znam da li ste primetili, ali omogucavanjem importa fajla sa dokumentacijom (izvestaja) i u demo verziju programa Tower 6, otvorena su vrata za besplatan viewer dokumentacije programa Tower.

Ovaj besplatni viewer omogucava gledanje dokumentacije ali ne dopusta njeno editovanje i stampanje. Doduse, jois uvek nismo izvrsili upload Demo verzije programa koji moze da ucitava format izvestaja najnovijeg Build-a ( Build 1112) - ali to cemo uraditi za otprilike 4-5 dana.

Za sada je to nekakav maksimum 'besplatnosti'. O omogucavanju gledanja rezultata u tom besplatnom viewer-u, vise razmisljamo kroz tehnicke i sigurnosne aspekte uklanjanja ogranicenja Demo verzije nego kroz komercijalni.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

b.milan wrote:Ne znam da li ste primetili, ali omogucavanjem importa fajla sa dokumentacijom (izvestaja) i u demo verziju programa Tower 6, otvorena su vrata za besplatan viewer dokumentacije programa Tower.
Hvala na informacijama! 8) :D

Nebi nikad primetio da gore navedeno moze da se radi sa Tower 6 demo verzijom, jer nemam ni na jednom racunaru instaliran - imamo za sada dovoljam broj licenci u firmi, a i da imamo instaliran onda bi to verovatno bila verzija najstarija. Cekamo onda za 10 dan novu verziju demo-a da isprobamo.

Pozdrav!
oliver vangelov
Postovi: 84
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 10:16 am
Kontakt:

Post od oliver vangelov »

dali je moguce crtez sa definisanim preseka i tovara u demo verziji tower6
preneti u tower5.5.
unapried hvala
Odgovori