Tower 6 - kada?

b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Astrodome wrote:Deda Mrazovi vec sa svih strana stizu i ni u jednom dzaku nema paketa sa Radimpex Tower 6.0 natpisom.
Verujte, nikome nije vise od nas stalo da program Tower 6 izadje sto pre. I nama ce ovi praznici (a bogami i zimski odmor) dobro doci. I mi smo na izmaku snaga, program je gotov, prvobitna forma uputstva je na samom kraju, novi web-sajt se uveliko radi, DEMO program je gotov...

Hvala na lepim zeljama, u ime ekipe iz Radimpex-a i u moje licno ime, zelim svima upesnu, zdravu, mirnu i lepu 2008. godinu.

Milan Blagojevic
gradjevinacnp
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 8:01 pm

Post od gradjevinacnp »

S obzirom da sam stari korisnik softwera TOWER 5, a novi član foruma, hteo bih da pitam kolege iz TOWER tima , koliko je potrebno doplatiti za TOWER 6. Pozdrav za sve od GRADJEVINCANP. :)
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Posdrav,

Evo 15 Januar 2008. Mislim da ce se preskociti T6 i odmah izdati T7.


Pozdrav.
ezoranm
Postovi: 82
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 9:23 am
Lokacija: Uzice

Post od ezoranm »

U sustini, kad se analizira spisak novina, i ne treba se nesto posebno radovati 6 -ici. Jedina konkretna novina je promenljiva krutost spojeva greda i ploca/zidova, oslonaca i naravno, isklucivanje zatezanja kod oslonaca. Sve ostalo je doterivanje sminke. Pravi prelaz na nesto novo bice tek kad se omoguci pravljenje modela iz dwg ili nekih drugih crteza. Do tad nemamo se cemu radovati
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

ezoranm wrote:U sustini, kad se analizira spisak novina, i ne treba se nesto posebno radovati 6 -ici. Jedina konkretna novina je promenljiva krutost spojeva greda i ploca/zidova, oslonaca i naravno, isklucivanje zatezanja kod oslonaca. Sve ostalo je doterivanje sminke. Pravi prelaz na nesto novo bice tek kad se omoguci pravljenje modela iz dwg ili nekih drugih crteza. Do tad nemamo se cemu radovati
Ne bih se bas slozio sa ovom konstatacijom. Tower 6 je proizasao na osnovu sugestija, primedbi i zelja brojnih korisnika programa Tower 5. Mali je broj stvari koje su korisnici zahtevali a da mi nismo pokusali da uklopimo u program.
Svaki korisnik koji je davao predloge za poboljsanje programa Tower 5, davao je predloge iz svog domena koriscenja programa. Neko ko projektuje mostove trazio je uticajnu liniju, neko kome je pravljenje projektne dokumentacije oduzimalo mnogo vremena trazio je da se taj proces poboljsa i unapredi, neko kome je 50 hiljada cvorova bilo malo trazio je da program moze da proracuna 150 hiljada cvorova...

Verzija 6 se razlikuje od verzije 5 u desetak krupnih novina i oko par stotina manjih poboljsanja. Ne moze svaka nova verzija da bude "revolucionarna" u odnosu na prethodnu. Program Tower 5 je program koji je postavio visoke standarde i dobru koncepciju.

A da bi smo mogli da, kako vi kazete "omogucimo pravljenje modela iz dwg ili nekih drugih crteza", prvo moramo da znamo sta pod tim podrazumevate.
Program Tower 5 vec ima mogucnost definisanja geometrije modela na osnovu crteza nacrtanih u AutoCAD-u, ili u bilo kom drugom programu koji moze da pravi DXF fajl.
Program Tower 6 ce imati mogucnost uvoza modela u IFC formatu.


Naravno, prelazak na program Tower 6 je u potpunosti stvar izbora svakog pojedinacnog korisnika.
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Post od 007 »

Ja cu se svakako radovati T6 ali neznam kada?
Lp 007
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

007 wrote:Ja cu se svakako radovati T6 ali neznam kada?
Kad dobijemo verovatno cemo svi biti znatizeljni i isprobavacemo do besvesti. Nakon toga dolazi period razocarenja i nerviranja. Kada izadje SP1 onda ce vec svi voleti T6. Sve je to kao kod Bill Gates-a. I Vistu smo cekali , pa kad smo dobili svi smo isprobavali i naravno redovno update-ovali svakog drugog utorka.

Pozdrav
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Post od 007 »

Nema veze...samo sto brze T6! Ali kada?
Lp 007
Laki
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Avg 02, 2006 10:31 am
Lokacija: Subotica

Gde se nalaze linkovi za T6?

Post od Laki »

Gde se nalaze linkovi za T6?
ezoranm
Postovi: 82
Pridružio se: Sre Jan 09, 2008 9:23 am
Lokacija: Uzice

Re: Gde se nalaze linkovi za T6?

Post od ezoranm »

Cestitke za 6 -icu i za novu stranicu. Svaka cast
Odgovori