Tower 6 - kada?

miljenko
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 5:08 pm

Tower 6 - kada?

Post od miljenko »

Gospodine Milan,

kad se pojavljuje Tower 6? U biti zanima me to iz razloga jer
mislim kupiti Tower pa neznam dal bolje pričekat v6 il kupit v5?
Dal bude nadoplata za korisnike v5 na v6 i kolika će biti cijena v6?

Unaprijed zahvaljujem!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nazalost, ne mogu vam precizno odgovoriti ni na jedno od vasih pitanja.

Tacan datum pocetka prodaje programa Tower jos uvek nismo fiksirali, trebalo bi da bude najverovatnije u septembru ili oktobru.

Takodje, cena programa se ne zna ali ni to kolika ce biti doplata za korisnike programa Tower 5. Jedino mogu da kazem da je za razvoj programa Tower 6 bilo potrebno oko 2 do 2.5 puta manje vremena nego za razvoj programa Tower 5 (za koji se zna kolika je bila doplata za korisnike programa Tower 4)

Podsecam da kada smo prelazili sa Tower-a 4 na Tower 5, korisnici koji su stariju verziju programa kupili u periodu bliskom izlasku nove verzije (cini mi se da je taj period bio tri meseca) dobijali su novu verziju programa bez doplate. Ali, to sada ne mora biti slucaj, moguce je i da napravimo neku drugu varijantu.

Radimpex Software ce u svakom slucaju, kao i dosad, nastojati da maksimalno ispostuje sve korisnike starog programa.
marko
Postovi: 53
Pridružio se: Pon Feb 26, 2007 1:33 pm

Re: Tower 6 - kada?

Post od marko »

miljenko wrote:Gospodine Milan,

kad se pojavljuje Tower 6? U biti zanima me to iz razloga jer
mislim kupiti Tower pa neznam dal bolje pričekat v6 il kupit v5?
Dal bude nadoplata za korisnike v5 na v6 i kolika će biti cijena v6?

Unaprijed zahvaljujem!
Da li ste mozda danas u mogucnosti odgovoriti na neka od ovih pitanja?

Lijep pozdrav!
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Re: Tower 6 - kada?

Post od Konstruktivac »

miljenko wrote:
...U biti zanima me to iz razloga jer
mislim kupiti Tower pa neznam dal bolje pričekat v6 il kupit v5?
....
Savet moj je da kupite Tower 5.5. Zasto?
Kao sto znamo sve sto je novo moze da bude sa puno gresaka - vidi npr. Vista - Kolko zakrpki ima vec do sada? XP radi sasvim uredu i sve funkcionise. Ja jos cekam da se i Vista ocisti bagova i onda prelazim.

Ista je situacija i sa T5 - radi sasvim uredu i sve je uglavnom procisceno od bagova. Mnogo noviteta u T6 mogu doneti i mnoge bagove.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Program Tower 6 mogao bi izaci u javnost na kraju ovog meseca (oktobra).
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

b.milan wrote:... mogao bi izaci ....
Tarnik
Postovi: 13
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 8:47 am
Lokacija: Zagreb, Hrvatska

Post od Tarnik »

Astrodome wrote:
b.milan wrote:... mogao bi izaci ....
Danas je 30. listopad, nema ga u cjeniku...
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Tarnik wrote:
Astrodome wrote:
b.milan wrote:... mogao bi izaci ....
Danas je 30. listopad, nema ga u cjeniku...

Nije naglaseno koje godine!! :? 8)
WD
Postovi: 137
Pridružio se: Uto Jun 06, 2006 8:35 am
Lokacija: Varaždin

Post od WD »

Da li će Tower 6 biti u prodaji do kraja kalendarske godine?
Avatar
007
Postovi: 54
Pridružio se: Pon Jun 12, 2006 10:10 am

Post od 007 »

Isto pitanje...
budca
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Avg 06, 2006 7:54 pm

Post od budca »

da li ce biti resen 'problem' grafike u vista okruzenju i kada ce biti dostupna demo verzija 6-tice
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Evo informacija o programu Tower 6.
Trenutno se radi na pisanju uputstva, a program je sa programerske i testerske strane, spreman za isporuku.

Problemi sa grafikom programa Tower 5 u Vista okruzenju javljali su se samo na odredjenom skupu racunara - uglavnom su to bili laptop ili notebook racunari, a na desktop racunarima su problemi su redje prijavljivani.

U svakom slucaju, mi smo izvrsili reviziju i odredjene promene u segmentu grafike i iscrtavanja pointera (kursora) miša a koji je u stvari i bio u centru problema, tako da se sada, po nasim saznajnjima program Tower 6 sasvim normalno ponasa u Vista operativnom sistemu, ukljucujuci pod time i rad u Aero okruzenju.

Demo program Tower-a 6 je takodje spreman i za njegovo pustanje u opticaj ceka se, pored zavrsetka rada na uputstvu, i izrada novog web-sajta.

Uputstvo koje se trenutno zavrsava je tzv. "diferencijalno uputstvo", i namenjeno je korisnicima programa Tower 5 jer obradjuje samo novine u odnosu na program Tower 5. Cim zavrsimo srpsku verziju ovog diferencijalnog uputstva mi cemo program pustiti - ocekujemo da ce to biti u toku narednih 7 dana.

Kompletno uputstvo ce izaci nesto kasnije.
Tarnik
Postovi: 13
Pridružio se: Pon Okt 29, 2007 8:47 am
Lokacija: Zagreb, Hrvatska

Post od Tarnik »

b.milan wrote:...Radimpex Software ce u svakom slucaju, kao i dosad, nastojati da maksimalno ispostuje sve korisnike starog programa.
Kako nova verzija nikako ne izlazi u prodaju, prije mjesec dana kupio sam pojedinačnu verziju programa preko Vašeg zastupnika. Stoji li još uvijek Vaše obećanje iz citata ?
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

Deda Mrazovi vec sa svih strana stizu i ni u jednom dzaku nema paketa sa Radimpex Tower 6.0 natpisom.

Verovatno necemo imati ispod jelke paketic sa natpisom Radimpex. 24. decembar je odmah tu.

Slika Slika

Svim korisnicima Radimpex foruma i Radimpex Team-u želim sretne božićne i novogodišnje praznike !
P.S.: I malo da se odmorimo od racunara! :-)
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Tarnik wrote:Kako nova verzija nikako ne izlazi u prodaju, prije mjesec dana kupio sam pojedinačnu verziju programa preko Vašeg zastupnika. Stoji li još uvijek Vaše obećanje iz citata ?
Naravno, za kupce programa Tower 5 koji su program kupili posle 1. septembra 2007. upgrade na program Tower 6 bice besplatan.
Odgovori