OPTEREĆENJE STOŠCA (KUPE)

Odgovori
projektant
Postovi: 19
Pridružio se: Uto Apr 17, 2012 12:00 pm

OPTEREĆENJE STOŠCA (KUPE)

Post od projektant »

Molim vas za pomoć prilikom opterećivanja stošca... radi se o sljedećem... lijevak silosa opterećen površinskim opterećenjem u svakoj točki okomito na plašt stošca (lokalni kor. sustav os Z) ali opterećenje je promjenjivo... na vrhu stošca npr 100 kN/m2 a na dnu tj. izlazu 50 kN/m2, znam opteretiti stožac jednolikom površinskim opterećenjem i sve mi je jasno kod opterećivanja ploča promjenjivim opterećenjem no ne znam primjeniti promjenjivo opterećenje na stožac, hvala!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: OPTEREĆENJE STOŠCA (KUPE)

Post od b.milan »

Opterecenje kupe na nacin kako ste opisali, moguce je izvesti veoma jednostavno koristeci opciju "Wizard" u dijalogu za povrsinsko opterecenje.
Pokrenite komandu "Povrsinsko opterecenje", sa komandne linije izabrite opciju "Kontura", selektujte plocu koja ima geometriju kupe, i u dijalogu za "Povrsinsko opterecenje" izaberite opciju "Wizard" (poslednji radio button u grupi, ispod radio buttona "Proizvoljni vektor").
Kliknite na dugme koje na sebi ima slicicu "carobnog stapica" pored radio buttona "Wizard" i otvorice se dijalog za zadavanje opterecenja na kupi.
Po onome sto ste napisali, Vama treba opcija - "Voda"

Detaljnije informacije mozete pronaci u uputstvu za koriscenje programa Tower, u delu gde se opisuje povrsinsko opterecenje.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
Odgovori