Lista prijedloga za novu verziju Tower-a

Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Onda smo definitivno utvrdili da se ne stedi sa MB, i nepotrebno teramo sebe da ugradjujemo sve vece HDD-ove.

Armcad 2005 sam pohvali u sebi, da najzad ne stvara ogromne fajlove nakon ucrtavanja nekolikoh pozicija, kao sto se desavalo u Armcad2000.

Sad bi trebalo po tom pitanju da se nesto uradi i u T6. :idea:

Pozdrav,
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

NBM wrote: Postoji i sledeci mozda veci problem: ako se npr. u takvom fajlu izbrisu svi podaci fajl i dalje zauzima prvobitnih 154 MB. Suludo ali probajte.
:shock: Stvarno je tako! Imao sam model gde ima betonska konstrukcija - podrum, prizemlje, sprat I i celicnu konstrukciju resetki na II. spratu. Imao sam dimenzionisanje betonske konstrukcije koji sam u editor hartije ubacivao i stvorio se file TWP_D velicine xxMB. Nakon toga sam izbrisao svu betonsku konstrukciju i ostavio samo celicnu konstrukciju da bi se detaljno pozabavio time i snimio pod drugim imenom. Iz izvestaja sam sve izbrisao i jos uvek je xxMB, mada nema nista u njenu, samo prazan list. Ovo nisam ni ja dosad primetio da tako zauzima prostor.

Ono sto sam primetio nakon eksperimenta koji sam sad izveo, da ako se jednom jedan file twp_d nagoji na neku velicinu ne moze se smanjiti nazad bez obzira sta se brise iz njega.

Na ovome bi zeleo da malo prorade kolege u Radimpexu.
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Rad sa kosim ravnima mislim da bi trebalo da se unapredi sa jos jednom opcijom sem toga sto ste nam dali u buducem T6 mogucnost da kreiramo slozene kose ravni(prikaz visevodnih krovova u jednoj ravni). Molio bi da razmotrite sledece:

Definise kosa ravan i radi se u njemu. Uglavnom se uvek pojavi neki element koji je presecen iz neke druge ravni i pojavi se kao tackica - kockica. Kad se taj prikaz ubaci u editor hartije onda se samo mucim kako da zumiram deo konstrukcije koji mi je potreban jer kod eksporta je uhvatio i presecene stapove. Ovo je jako veliki problem ako sece neki stap koji je daleko.

Znam da su obrade u T6 poboljsane, ali mislim da bi trebalo uvesti i opciju ukljuci i iskljuci prikaz presecenih stapova i onda kod eksporta slike ne bi se stvarao visak na slikama. Ovo je elegantno reseno sa pomocnim osama. Ako su ukljucene onda se slika eksportuje sa pomocnim osama u celosti, ali ako se iskljuci onda se eksporuje samo onaj deo gde ima konstrukcije.

Dali je moguce ovo uvrstiti negde?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Konstruktivac wrote:Radeci u vasem programu sve vece i vece hard diskove moramo imati. Relativni prost model sa prostornnim celicnim resetkama ima izlazni file TWP_D od 154MB. Ako se isti kompresuje sa nekim kompresorom onda se dobije svega 16MB sto je oko 10% od prvobitnog.

Necu da trazim da imate ovakvu kompresiju podataka, ali ja razmisljao o nekoj kompresiji manjih razmera npr. 50%.
Zbog tehnologije koja se koristi za cuvanje blokova izvestaja u fajlu za projektnu dokumentaciju - a koristi se "Compound file" mehanizam, prilikom brisanja blokova ne dolazi do automatskog smanjivanja velicine fajla.

Takozvana "defragmentacija" dokumenta, koja u stvari podrazumeva pravljenje novog ali ovaj put kompaktnog fajla sa dokumentacijom (twp_d) moze se aktivirati kada se nalazite u modulu za obradu rezultata i kada se pritisne "Ctrl + D"

Koliko smo mogli da vidimo, u uputstvu se ne navodi ova "komanda". Ova mogucnost je ugradjena jos u prvoj verziji programa Tower 5 (verzija 5.1)

Izvinjavamo se zbog neobjavljivanja postojanja ove komande u uputstvu.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Konstruktivac wrote: ...ali mislim da bi trebalo uvesti i opciju ukljuci i iskljuci prikaz presecenih stapova i onda kod eksporta slike ne bi se stvarao visak na slikama.
Mogucnost iskljucenja vidljivosti presecenih stapova vec postoji u Tower-u 5 - u komandi "Vidljivost" - grupa "Simbol u preseku" - tu je moguce iskljuciti vidljivost greda u preseku (i ne samo grede nego i ploce,zida... )

Konstruktivac wrote: ... Kad se taj prikaz ubaci u editor hartije onda se samo mucim kako da zumiram deo konstrukcije koji mi je potreban ...
U programu Tower 6 uveden je jos jedan nacin eksporta bloka - eksport vidljivog dela crteza. Jednostavno u obradi rezultata zumirajte crtez kako zelite - a onda ovim novim nacinom eksporta dobijate blok koji tacno prikazuje ono sto ste videli u prozoru. Znaci umesto da u editoru hartije se mucite, sada cete moci jednostavno zumirati - pa onda eksportovati.
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

b.milan wrote: Mogucnost iskljucenja vidljivosti presecenih stapova vec postoji u Tower-u 5 - u komandi "Vidljivost" - grupa "Simbol u preseku" - tu je moguce iskljuciti vidljivost greda u preseku (i ne samo grede nego i ploce,zida... )
Hvala na informaciji, stvarno nisam znao za to. Nikad kraja ucenju....
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Post od Konstruktivac »

Pitanje:

Ima li neki priblizan datum kada ce se pojaviti T6?
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nemamo priblizan datum, necemo da se opterecujemo datumima, zelimo da program bude sto kvalitetniji i pouzdaniji u trenutku pocetka prodaje.

Nama je u interesu da to bude sto pre ali jos vise nam je u interesu da to bude sto bolje.
Odgovori