dimenzionisanje betonski preseka

Odgovori
Bax
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 11:41 am

dimenzionisanje betonski preseka

Post od Bax »

Dali postoji mogucnost u modulu za betonske preseke da se urade baze sa tipskim sipkama, a isto i za uzengije, slicno kao u ArmCad. Mislim da di se na ovaj nacin prilikom eksporta u armcad ustedelo na vremenu za editovaje.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nisam siguran da sam razumeo pitanje. Molio bih Vas da malo konkretnije opišete gde bi se i kako u procesu usvajanja i eksporta armature mogle koristiti tipske šipke.
Bax
Postovi: 8
Pridružio se: Ned Maj 28, 2006 11:41 am

Post od Bax »

Mislio sam prilikom usvajanja armature da bi bilo korisno da postoje baze sa tipskim sipkama. Konkretno na primer kod kontinualnih greda da se deo armature iz donje zone polja povija u gornju zonu nad osloncima. Tako isto i kod usvajanja vise secnih uzengija pored opisa m=4 da se u poprecnom preseku to sematski prikaze.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Nisam baš siguran da bi to bilo izvodljivo u Tower-u, bar ne u ovakvom sistemu usvajanja armature kakav se sada koristi - sa 'bockanjem' šipki u porečnom preseku i pomoću definisanja 'iteracija'.

Naravno, koliko sam razumeo, ovo što vi predlažete bi samo imalo ulogu u transferu armature iz Tower-a u ArmCAD. U tom slučaju ovo bi više bilo pitanje za ArmCAD, da se pri importu armature prepoznaju tipični slučejevi sa pogodno usvojenom armaturom, kod kojih bi moglo da se izvede povijanje iz donje u gornju zonu.

Ovo je veoma interesantan predlog za unapređenje uvoza armature u ArmCAD i mi ćemo ga pažljivo razmotriti. Ako imate još neki karakterističan slučaj, slobodno nam ga predočite.
Odgovori