IZVJEŠTAJ

Odgovori
projektant
Postovi: 19
Pridružio se: Uto Apr 17, 2012 12:00 pm

IZVJEŠTAJ

Post od projektant »

Zanima me sljedeće... imam 3d konstrukciju čeličnu i želim u izvještaj izvesti prikaz kontrole naprezanja i stabilnosti u boji i da bude 3d... dakle ne želim ravninski prikaz u kojemu se jasno vide vrijednosti naprezanja/stabilnosti nego samo 3d prikaz konstrukcije tako da elementi koji zadovoljavaju budu zeleni a oni koji ne zadovoljavaju crveni... ne znam to podesiti u setup/parametri... sad mi se događa da u 3d prozoru uključim prikaz rezultata i sve je ok ali kad eksportiram taj pogled u izvještaj sve je crno-bijelo... nadam se da ste shvatili o čemu pričam... hvala na pomoći!
b.milan
Site Admin
Postovi: 2141
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: IZVJEŠTAJ

Post od b.milan »

To sto zelite u programu Tower-u 5 ne moze da se dobije.
Podesavanje i izbor boja za prikaz rezultata dimenzionisanja celika nije bio predvidjen.
RADIMPEX SOFTWARE TEAM
wasp
Postovi: 86
Pridružio se: Sre Jun 08, 2011 8:22 am
Lokacija: Žepče

Re: IZVJEŠTAJ

Post od wasp »

Može se to posredno uraditi na slijedeći način:

3D pogled Towera proširite preko cijelog ekrana, zatim prikažite rezultate kontrole napona/stabilnosti. Na tipkovnici stisnite tipku Print Screen ili PrtScr (nalazi se gore desno na tipkovnici pored Scroll Lock tipke). Ta tipka Print Screen će kopirati sve što vidite na ekranu u memoriju. Zatim otvorite neki program za obrađivanje fotografija (npr. Paint će biti dovoljan), stisnite Zalijepi/Paste i dobit ćete prikaz tower-ovog prozora uslikanog. Sad još treba malo očistiti sliku od nepotrebnih dijelova, možda obojiti pozadinu iz sive u bijelu tako da print bude ljepši itd. i onda uređenu sliku možete ubaciti u novi blok u Towerovom izvještaju.
Odgovori