Stampanje u PDF iz Tower-a

Odgovori
Konstruktivac
Postovi: 59
Pridružio se: Uto Feb 27, 2007 6:56 am
Lokacija: .rs

Stampanje u PDF iz Tower-a

Post od Konstruktivac »

Vise puta se desavalo da pri stampi iz editora hartije u PDF sa Adobe Prof. 7.08 pukne program sa porukom:

Slika

Program se totalno ugasi i ako pre toga nisu promene snimljene u editoru onda se gubi ceo izvestaj koji je bio kreiran pre toga - dobije se cist list.

Iz istog editora harije se mogu stampati pojedine stranice samo kod neki se javlja ova greska. Ako se ta stranica preskoci ostali delovi se mogu stampati bez ikakvih problema.

Kad smo vec tu i da pitamo nesto: Dali je moguce omoguciti kod stampe da se biraju stranice 1-3, 5-12 itd kao u Word-u?
Astrodome
Postovi: 304
Pridružio se: Sre Maj 31, 2006 7:58 pm
Lokacija: Bačka Topola

Post od Astrodome »

I meni se desavalo slican slucaj sa stampom u PDF narocito kada ima 3D model na jednoj stranici koji je izrenderisan u fulu, nije zicani model. Ja sam ovaj problem resavao da sam problematicne stranice konvertovao u RTF i iz toga sam stampao u PDF sa naknadnim spajanjem fajlova.

Nadam se da kao prva pomoc pomaze ovaj predlog.
thenightrider
Postovi: 161
Pridružio se: Pet Avg 25, 2006 4:39 pm
Lokacija: HRVATSKA

Post od thenightrider »

I ja sam se sretao sa spomenutim problemom, ali moram priznati isključivo kod jednog virtualnog .pdf printera. Kad sam promjenio virtualni printer sve je bilo u redu. Svakako vrijedi isprobati.
WD
Postovi: 137
Pridružio se: Uto Jun 06, 2006 8:35 am
Lokacija: Varaždin

Post od WD »

Problem se javlja kod "velikih" image-a (renderinga). U Properties-ima printera treba smanjiti rezoluciju izlaza u pdf formatu na 600 dpi-a.
b.milan
Site Admin
Postovi: 2148
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 5:53 pm
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od b.milan »

Da tacno je ono sto je WD zakljucio - u programu Tower nije postavljeno ogranicenje rezolucije pri stampi - preuzima se rezolucija iz uredjaja a onda se slika u punom kvalitetu renderuje u uredjaj.

U slucaju velike slike i velike rezolucije jednostavno nije moguce od operativnog sistema dobiti dovoljno veliku povrsinu za crtanje i desava se ovako nesto.

Mi smo program testirali na manjim rezolucijama - ocigledno je da cemo morati da izbacimo pucanje programa i da jednostavno ispisemo poruku o tome da je velicina bitmape prevelika i da se nece iscrtati/stampati.

Velicina bitmape (pikselaza) zavisi od kvaliteta stampe (dpi) i od dimenzija na papiru.

U programu Tower 6 ovo je vec reseno.
Odgovori